OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 27 Lipiec, 2016

Mercedes-Benz Sprinter 6×6 jako wóz strażacki z dodatkową skrzynią ładunkową i 1,8 tony ładowności

Sprinter 4x4 6x6 West Sussex Fire Service

Mercedes-Benz Sprinter z napędem 6×6 oraz 7-tonowym DMC trafił w ostatnich dniach do strażaków z angielskiego West Sussex. Jest to pierwsza tego typu konfiguracja w całej Wielkiej Brytanii, oferująca strażakom świetne właściwości terenowe, przy zachowaniu kompaktowych rozmiarów i sporej ładowności.

Opisywany samochód został przygotowany na specjalne zamówienie w firmie Oberaigner, budującej na co dzień Sprintery, Craftery i Mastery z napędem 4×4. Jeśli chodzi o zabudowę to zainstalowano tutaj pompę o wydajności 380 litrów na minutę, zbiornik na 1200 litrów środka gaśniczego, snorkel zwiększający głębokość brodzenia, sprzęt hydrauliczny, a także elementy służące do ratowania ludzkiego życia, z defibrylatorem na czele. A do tego warto zaznaczyć, że konfiguracja przewiduje dodatkowe 1800 kilogramów ładowności oraz osłoniętą burtami skrzynię ładunkową, w której będzie można przewieźć dodatkowy, wyspecjalizowany sprzęt, dopasowany do konkretnego działania. Nie jest bowiem wykluczone, że opisywany samochód będzie w wielu sytuacjach jedynym pojazdem, który zdoła dotrzeć na miejsce akcji i tym samym będzie musiał wykazać się pełną uniwersalnością.

Sprinter 4x4 6x6 West Sussex Fire Service

Ten wpis ma 3 komentarzy

  1. Semy napisał(a):

    z profilu wygląda troche jak Mercedes G63 AMG 6×6

  2. kajttek napisał(a):

    38 litrów na minutę? To u mnie z kranu więcej leci 😉

  3. Jaś napisał(a):

    Posiadam komplet felg do tego sprzętu w rozsądnej cenie 😉 Rozmiar 8,5×16″ ET63 6×205 (ale od czego są pierścienie dystansowe o różnym rozstawie śrub;), idealne do offroad-owych szaleństw/przeróbek. Niezłego kapcia można na to założyć a i nośność to szacun aż 1,8T/1szt, takie auto musi dawać radę.

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.