Mercedes-Benz Sprinter 516 CDI 4×4 L4H2 jako autobus szkolny, czyli gimbus z brytyjskim rozmachem

mercedes_sprinter_516_4x4_gimbus_szkolny

Bycie kierowcą autobusu szkolnego brzmi jak zapowiedź raczej bardzo nudnej pracy. No chyba, że trafi nam się praca w brytyjskiej szkole Hampshire’s Treloar College… Placówka ta sprawiła sobie bowiem bardzo interesujący pojazd służący właśnie do wożenia dzieci do szkoły. Jest nim Mercedes-Benz Sprinter w delikatnie mówiąc rzadko spotykanej konfiguracji 516 CDI 4×4 L4H2. Auto wyróżnia się aż 7,4-metrowym nadwoziem, napędem na cztery koła, a także interesującą zabudową wnętrza.

Szary Sprinter pomieści maksymalnie 16 pasażerów, lecz większość czasu auto będzie jeździło w zupełnie innej konfiguracji foteli. Aż 11 z nich zostanie wymontowane, żeby zrobić miejsce na cztery wózki inwalidzkie montowane do podłogi specjalnym systemem zabezpieczeń. Oprócz tego warto wspomnieć, że na pokładzie znajdzie się Wi-Fi, które ma umożliwić przeglądanie „fejsa” w czasie drogi do domu odrabianie zadania domowego już w drodze.

Dlaczego szkoła postawiła jednak na wariant 4×4? Hampshire’s Treloar College leży w miejscu, które w języku polskim określiłoby się przy użyciu pięknego słowa „zadupie”. Zima potrafi nieźle sparaliżować tam lokalny transport, bo jak powszechnie wiadomo, Brytyjczycy mistrzami w zimowym utrzymaniu dróg nie są. Ponadto uterenowiony Sprinter przyda się do organizowania zimowych wycieczek na łono natury, które szkoła również organizuje.