Mercedes-Benz Klasy X w końcu otrzymał silnik V6 – mocniejszy pickup ma oferować 258 KM oraz 550 Nm

Mercedes-Benz Klasy X w końcu otrzymał gamę silnikową, który powinien był mieć od początku. Nie jest to już tylko 2,3-litrowy motor znany z Renault oraz Nissanów, ale też znacznie większa, 3-litrowa jednostka typu V6. Rozwija ona 258 KM oraz 550 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

Sześciocylindrowy turbodiesel pozwoli Klasie X nawiązać walkę z największym konkurentem, czyli Volkswagenem Amarokiem 3.0 TDI. Ułatwi to też wybór między Klasą X a samochodami na których ona bazuje – Nissanem Naravą oraz Renault Alaskan. Wszystko wskazuje bowiem na to, że ani w Nissanie, ani w Renault 3-litrowego silnika nie znajdziemy.

Pickup Mercedesa w wersji V6 będzie nosił oznaczenie X350d. W standardzie otrzyma napęd na cztery koła oraz automatyczną skrzynię 7G-Tronic Plus. Mercedes-Benz zapowiada też obecność reduktora.

Mercedes-Benz X350d trafi do sprzedaży w połowie 2018 roku, a ceny na rynku niemieckim rozpoczną się od 53 tys. euro. Kto będzie chciał wydać mniej, nadal będzie miał do wyboru wersję 2,3-litrową.