OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 31 Marzec, 2019

Mercedes-Benz eSprinter kończy zimowe testy – w drugiej połowie roku samochód trafi do sprzedaży

Mercedes-Benz eSprinter wkrótce wejdzie do seryjnej produkcji. Obecnie samochód kończy ostatnie jazdy próbne, odbywające się w zimowych warunkach północnej Szwecji. W drugiej połowie roku ma natomiast trafić do powszechnej sprzedaży.

W ramach końcowych testów elektryczne Sprintery można było spotkać w okolicach szwedzkiego Arjeplog. Elektryczny napęd jest tam sprawdzany pod kątem radzenia sobie z bardzo niskimi temperaturami, jeszcze niedawno sięgającymi nawet -30 stopni Celsjusza.

Jak wypada przy tym kwestia zasięgu? Standardowy zasięg Mercedesa eSprintera ma wynosić około 150 kilometrów. Gdy natomiast w grę weszły silnie minusowe temperatury, spadł on w okolice 100 kilometrów. Z procentowego punktu widzenia, jest to strata naprawdę niemała. Niemniej w realiach elektrycznej motoryzacji można to uznać za rzecz normalną.

Oficjalne ceny elektrycznego Mercedesa eSprintera pozostają jeszcze nieznane. Jak natomiast będzie wyglądało tutaj miejsce pracy kierowcy? Tę sprawę dokładnie prezentowałem tutaj, w ramach relacji z jazd pierwszymi, testowymi egzemplarzami.