transfactor3665
Opublikowane 5 Październik, 2017

Mercedes-Benz Actros “SpaceTruck”, sprayem oraz markerami pomalowany w kosmiczne wzory

Powyżej: film prezentujący ciężarówkę

Ciekawie pomalowane ciężarówki demonstracyjne to już w firmie Mercedes-Benz Trucks Polska niemal tradycja. Teraz zaprezentowano bowiem czwarty pojazd z tej serii, po raz kolejny będący dziełem artysty młodego pokolenia.

Demonstracyjnego Actrosa rok na 2017 przygotował Alek „Lis Kula” Morawski. Jest to artysta szeroko czerpiący ze słowiańskich filmów animowanych oraz z dobranocek lat 90-tych. Ilustruje on na co dzień między innymi okładki książek i albumy muzyczne, a także ma na swoim koncie kilka miejskich murali. Teraz natomiast do tego dorobku dołączył także Mercedes-Benz Actros 1845 o przydomku “SpaceTruck”.

Zgodnie z nazwą, motywem przewodnim malowania jest przestrzeń kosmiczna. Mamy tutaj więc między innymi bajkowe wizerunki kosmitów. Jeśli natomiast chodzi o technikę wykonania tych malunków, to “Lis Kula” sięgnął po najzwyklejsze farby w sprayu oraz markery. Można więc założyć, że przygotowanie pojazdu było wyjątkowo pracochłonne, ale też dało artyście mnóstwo frajdy.

A oto efekt końcowy:

mercedes_benz_space_truck_2mercedes_benz_space_truck_3mercedes_benz_space_truck_1

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 3 komentarzy

  1. Bambaryla napisał(a):

    Niczym Idnia transport…..

  2. Gizmo napisał(a):

    Mam pytanie do autora, czy szykuje się w najbliższym czasie jakiś lifting,zmiany Mercedesa MP4? Bo konkurencja ciągle coś poprawia przykład DAF,MAN,Iveco a tu ciągle cisza.

    Pozdr

Odpowiedz