Mercedes-Benz Actros „Highway Hero”, czyli ciężarówka drastycznie zmodyfikowana przez Auvinena

Drogi Czytelniku, jeśli Twój monitor jest w zasięgu wzroku dzieci, to lepiej czym prędzej wyłącz ten artykuł. Dołączone do tekstu zdjęcia zawierają bowiem drastyczne sceny, które mogą prowadzić do problemów ze snem, a nawet zaburzeń działania układu pokarmowego. A wszystkiemu winny jest pan Auvinen z Finlandii – właściciel firmy Kuljetus Auvinen, a także znany w całej Europie tuner samochodów ciężarowych.

Mika Auvinen przygotował na sezon 2014 nowy samochód ciężarowy, który jest przerobionym Mercedesem Actrosem 2651 z przyczepą-silosem. Auto zostało poddane bardzo szeroko zakrojonym modyfikacjom, a wszystko to po, żeby zadziwić jury na konkursie Nordic Trophy w Szwecji, a także zawojować kilka mniejszych zlotów ciężarówek, takich jak na przykład Power Truck Show w Finlandii. Jakie modyfikacje mam tutaj na myśli? No właśnie, tutaj dochodzimy do bardzo ciekawiej kwestii.

Rozkochany w Actrosach Fin postanowił zrobić coś naprawdę szalonego i zmodyfikował swoją ciężarówkę w niespotykany dotąd sposób. Najważniejszym zaskoczeniem jest tutaj atrapa chłodnicy, która została zastąpiona… chromowanym dziobem ptaka (?!), a także przedni zderzak, zamiast którego mamy kawałek płaskiej, polerowanej stali niczym w klasycznych ciężarówkach z USA. Owe amerykańskie klasyki były tutaj zresztą główną inspiracją dla twórcy, co może tłumaczyć obecność ogromnej osłony przeciwsłonecznej, charakterystycznych świateł na dachu, zachodzących na opony nadkoli, czy całego szeregu innych błyszczących dodatków. W amerykańskim stylu jest także malowanie utrzymane w zielono-czarnej kompozycji, które przewiduje kilka motywów rodem z USA. Z kabiny spogląda na nas bowiem Lisa Kelly, czyli popularna bohaterka programu „Ice Road Truckers”, na zabudowie umieszczono kilka wizerunków amerykańskich ciężarówek, natomiast na tyle przyczepy widzimy fragment pozbawionego zakrętów highway’a. Amerykańska jest też nazwa pojazdu – „Highway Hero”, czyli z angielskiego „Bohater Autostrad”.

Wszystkie opisane powyżej zmiany wydają się zapowiadać naprawdę atrakcyjny, ale też i ciekawy pojazdy. Moim zdaniem „Highway Hero” jest jednak tylko ciekawy, zaś do atrakcyjności raczej mu daleko. No dobra, nie będę owijał w bawełnę, zielono-czarny Actros wydaje mi się po prostu okropny, a wszystkiemu winny jest dziwacznie przeprojektowany przód kabiny. Jak jednak powszechnie wiadomo, o gustach można czasami podyskutować, dlatego też oceńcie sami i oczywiście nie zapomnijcie zostawić swojej opinii w komentarzu. Oto galeria zdjęć:

Zdjęcia: Mercedes-Benz Suomi, PP Design&Art

mercedes_benz_actros_highway_hero_1 mercedes_benz_actros_highway_hero_3 mercedes_benz_actros_highway_hero_2 mercedes_benz_actros_highway_hero_4