Mercedes-Benz Actros ma być produkowany i sprzedawany także w Chinach, już w najbliższych latach

targi_hanower_egzotyczne_ciezarowki_25

Na wrześniowych targach w Hanowerze Mercedes-Benz zaprezentował obecną generację modelu Actros w wersji na rynek południowoamerykański (zdjęcie powyżej). Pojazd ten wyróżniał się zderzakiem z budowlanego Arocsa, a także pozbawiony był takich elementów, jak układ recyrkulacji spalin, czy filtr cząstek stałych. Założenie jest takie, że ten uproszczony, ale mimo to nowy Actros zrobi dużą karierę w Brazylii, zastępując cały czas oferowanego tam Actrosa MP3. A przy okazji okazuje się, że podobny pojazd możemy wkrótce zobaczyć także w Chinach, jako że Niemcy właśnie przygotowują się do ekspansji na ten gigantyczny rynek.

Niemiecki „Handelsblatt” podaje, że wraz z końcem tej dekady flagowy produkt marki Mercedes-Benz Trucks ma być już powszechnie oferowany chińskim klientom. Jego zakupu mają oni dokonywać w sieci aż 200 punktów serwisowo-handlowych, przygotowywanych przy współpracy z lokalną firmą Beiqi Foton Motor. Ponadto chce się też wybudować w Chinach specjalną fabrykę, stworzoną właśnie z myślą o Actrosie. Wszystko zaś po to, żeby koncern Daimler, czyli właściciel marki Mercedes-Benz, zdołał utrzymać pozycję największego producenta ciężarówek na świecie, wytrzymując konkurencję zarówno ze strony Volkswagena.

Jak na razie firmy Beiqi Foton Motor oraz Mercedes-Benz współpracują przy wytwarzaniu pojazdów Foton Auman. To właśnie ten pojazd został wybrany Chińską Ciężarówką Roku 2017, o czym pisałem TUTAJ.

targi_hanower_egzotyczne_ciezarowki_03targi_hanower_egzotyczne_ciezarowki_05