rekrutuj 40ton665
Opublikowane 17 Grudzień, 2014

Mercedes-Benz Actros 1845 Gigaspace w aż 120 egzemplarzach dla Waberer’s – nowość w żółtej flocie na bogato

waberers_actros_mp4_gigaspace_1845

Trzeba przyznać, że węgierski Waberer’s zaszalał – do żółtej floty trafiło kolejne 120 ciężarówek i to ciężarówek, które do tanich raczej nie należą. Nowe pojazdy to Mercedesy Actros z 450-konnymi silnikami oraz największymi kabinami Gigaspace. Na ich pokładzie znajduje się między innymi klimatyzacja postojowa, a także systemy bezpieczeństwa Active Break Assist i Proximity Control Assist, które mają zapobiegać kolizjom przez najechanie na inny pojazd.

Zarząd Waberer’s International tłumaczy, że wybrał Actrosa z uwagi na wysoki poziom komfortu oferowany kierowcom, zaawansowanie techniczne oraz wysoką jakość. Nowe ciężarówki to pierwsze Mercedesy w ogromnej węgierskiej flocie, która liczy obecnie aż 3330 pojazdów.

Przypomnijmy, że to nie jedyne zamówienie firmy Waberer’s z ostatnich miesięcy. We wrześniu (TUTAJ) informowałem, że węgierskie przedsiębiorstwo to złożyło zamówienie na dokładnie tysiąc nowych DAF-ów, które mają zarówno rozszerzyć, jak i odnowić flotę.

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 4 komentarzy

 1. vneb napisał(a):

  Jaki komfort? W czasie jazdy po autostradzie wypadają dokumenty ze środkowej półki nad szybą, jak wjedzie się na jakąś nierówność poprzeczną (najczęściej wjazd i zjazd z mostu – dylatacje nigdy nie są równe). Strach pomyśleć jak to-to się zachowuje na patatajce od Olszyny (A18)… Wóz drabiniasty ma bardziej komfortowe zawieszenie!!!!!

 2. Arkus_23 napisał(a):

  Tata jeździ w firmie w której mają te szroty. Koń podskakuje na nierównościach jak jakaś ciężarówka z lat sześćdziesiątych, po 200 tys coś się tłucze w prawym zawieszeniu, silnik się poci a elektronika i elektryka zaczynają świrować. Podziękuję za tą “niemiecką jakość mercedesa” hue hue hue

 3. Użytkownik* napisał(a):

  ha dokładnie tak jak pisze vneb, taki komfort jak w maluchu

 4. pete379 napisał(a):

  Hahaha “system zapobiegający najechaniu na poprzedzający pojazd” w sam raz dla geniuszy z Waberera. Chociaż znając ich zdolności, to usłyszymy komunikat prasowy “10 nowych Mercedesów na kasację. Kierowcy firmy Waberer godzinę po odbiorze nowych Actrosów mimo aktywnego radaru rozbili 10 sztuk w jednym karambolu. Przyczyną było nagłe hamowanie pierwszego pojazdu, reszta aut powbijała się w siebie nawzajem.”.

Odpowiedz