OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 18 Czerwiec, 2019

Mercedes Actros “SmartTruck”, czyli połączenie robotyki i umysłu na demonstracyjnym ciągniku

Polskie przedstawicielstwo marki Mercedes-Benz ma zwyczaj promować się fantazyjnie pomalowanymi ciężarówkami. Firma podejmuje w tym celu współpracę z artystami, dając im się ponieść wodzom fantazji. Ostatnim przykładem na to był Actros o nazwie „SpaceTruck”, zaprezentowany w 2017 roku i opisywany tutaj.

Teraz jednak kadencja „SpaceTrucka” dobiega końca. Mercedes-Benz Trucks Polska zaprezentowało bowiem kolejny pojazd, który wyszedł spod ręki artysty. Jest to ciężarówka o nazwie “SmartTruck”, bazująca już na najnowszym Actrosie, a więc tym pozbawionym już bocznych lusterek.

Autorem opisywanego dzieła jest Tomasz Łęczyński – artysta, grafik, ilustrator i absolwent warszawskiego APS. Za motyw dla nowej ciężarówki wybrał on połączenie robotyki oraz ludzkiego umysłu. Coś takiego miało podkreślić inteligentny charakter ciężarówki, wyposażonej między innymi w system przewidywania zakrętów oraz coś w rodzaju autostradowego autopilota.

Trzeba przyznać, że same malunki mogą robić wrażenie. Świetnie zgrały się też one z bazowym, czerwonym lakierem. Niemniej szkoda, że Mercedes-Benz Trucks Polska nadal nie chce przekonać się do wizualnych dodatków. Tak naprawdę wystarczyłoby założyć szerokie koła, by ciężarówka wyglądała jeszcze lepiej.

A kiedy “SmartTrucka” będzie można zobaczyć na żywo? Jego publiczna premiera ma mieć miejsce na opolskim zlocie Master Truck 2019, w dniach 19-21 lipca.

Dodatkowe zdjęcia:

TimoCom – Łączymy ładunki z pojazdami.

To może Cię zainteresować: