Mercedes 1113 z Zalesia Śląskiego skończył właśnie 50 lat, a mimo to nie przestaje dzielnie pracować

Powyżej: facebookowy post przekierowując do informacji o „urodzinach”

Właśnie skończył 50 lat, a mimo to nadal dzielnie pracuje, ratując na co dzień ludzi oraz ich dobytek – tak w dużym skrócie można opisać Mercedesa typu „Kurzhauber” („Krótkonosy”), służącego w jednej z opolskich jednostek OSP.

Strażacy-ochotnicy z Zalesia Śląskiego pochwalili się urodzinami Mercedesa na swojej stronie internetowej oraz na Facebooku. Widać tutaj, że ratownicy nie kryją dumy z pracowitości swojego wozu, a jednocześnie są z nim bardzo związani. Trudno się zresztą dziwić, skoro ten Mercedes-Benz 1113 trafił do OSP w Zalesiu Śląskim już w 1996 roku i od tamtego czasu wyjechał na Opolszczyźnie do ponad 250 akcji ratowniczych. Wyprodukowane w 1967 roku auto jest nieustannie gotowe do akcji, na drodze osiągając nawet 90 km/h i okazując się sprzętem w pełni godnym zaufania.

Na co dzień klasyczny Mercedes parkuje obok swojego prawnuka, jakim jest Mercedes-Benz Atego 1429. Więcej na temat obu pojazdów przeczytacie TUTAJ, na oficjalnej stronie internetowej OSP w Zalesiu Śląskim. Jak natomiast taki strażacki „Kurzhauber” może wyglądać wewnątrz, sprawdzicie TUTAJ, w przykładowym ogłoszeniu sprzedaży.