OFERTY PRACYKONTAKT
rekrutuj 40ton665
Opublikowane 3 Styczeń, 2018

Megatranslaw zamówił 50 ciągników MAN TGX XXL – dotychczas ta firma zamawiała wyłącznie DAF-y

megatranslaw_daf_xf_480

Bydgoska firma Megatranslaw to przykład przewoźnika, który bardzo szybko zbudował niemałą, zwracającą uwagę, a przy tym jednolitą flotę – tak pisałem jeszcze w październiku. W końcu dotychczas Megatranslaw kupował tylko i wyłącznie DAF-y, składając na nie większe zamówienia.

Teraz jednak sytuacja ta uległa zmianie. Najpierw, w listopadzie, firma zapowiadała testy nowych MAN-ów TGX. Dzisiaj zaś można stwierdzić, że testy te zakończyły się sukcesem. Jak bowiem czytamy na firmowym Facebooku, już wkrótce Megatranslaw wyśle w trasy właśnie ciężarówki marki MAN. Będą to samochody w wersji 2018, opisywanej przeze mnie tutaj oraz tutaj.

Mają być to ciągniki typu TGX 18.500, wyposażone w kabiny typu XXL i opatrzone charakterystycznymi, żółtymi barwami. Megatranslaw zamówił tych pojazdów aż pięćdziesiąt, a przy tym nie wyklucza kolejnych zamówień w przyszłości. Jeśli więc TGX sprawdzi się w masowym użytku, najstarsze firmowe DAF-y mogą być więc zastępowane właśnie MAN-ami.

man_f90_f2000_tgx_15

Ten wpis ma 8 komentarzy

 1. miwo napisał(a):

  Ta przednia szyba w tym TGX to tak serio..?

 2. Ed napisał(a):

  Man to największy złom na rynku tak samo jak i jego pozalsię autobusy.

 3. Adam napisał(a):

  Kolejny Ambasador DAFa przechodzi na inną matkę chyba coś się źle dzieje w DAFie

 4. Łukasz napisał(a):

  Te nowe MANy wcale nie sa takie brzydkie jak mi sie zawsze wydawalo! Calkiem przyjemne dla oka.

 5. Scuderia ferarri fan napisał(a):

  Zrobiłem przed nowym rokiem objazdowke po serwisach i już widzę że podeszli do sprawy ekonomicznie a nie sentymentalnie.Marne auto niemieckie jest w podobnej konfiguracji o 3 koła euro tańsze więc na 50 sztukach robi się suma.a spalanie wszystkie marki mają bardzo zbliżone więc “CCC”cena czyni cuda.

 6. kastyk napisał(a):

  Wcale się nie dziwię, że zrezygnowali z DAFa. Ja, po ostatnich nowych autach, które więcej jeżdżą po serwisach, niż z towarem, skutecznie się z DAFa wyleczyłem na jakiś czas.

 7. Filip (autor 40ton.net) napisał(a):

  Tutaj tworzy się dyskusja nie na temat, na maila zgłasza się firma, polskie przepisy są bardzo restrykcyjne, a ja nie mam ochoty uczestniczyć w kłótniach na trzy strony, w związku z czym komentarze niedotyczące powyższej informacji lub niezgodne z regulaminem musiały zostać usunięte.

  • Kier napisał(a):

   Filip ja Cie rozumiem,ale kim jest pracodawca placacy kierowcy w systemie akordowym? W awietle prawa UE jest zlodziejem i oszustem bo jest to niezgodne z przepisami. Owszem, sa przypadki ze kierowcy za mocno oczerniaja dana firme, ale na tym forum jest to znikomy procent w porównaniu z innymi. Takze na twoim miejscu bym sie tym nie przejmowal.

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.