Na Facebooku zawrzało – Jarosław Kaczyński ma znać drogi lepiej, niż kierowcy ciężarówek

W miniony weekend w Białymstoku odbyła się regionalna konwencja partyjna Prawa i Sprawiedliwości. Przy jej okazji rozmawiano między innymi o wyborach do Parlamentu Europejskiej, a także o sytuacji na wschodzie naszego kraju.

W tym ostatnim temacie pojawiła się także kwestia infrastruktury drogowej. Przedstawiciele partii rządzącej mówili więc o postępującej modernizacji tamtejszych dróg, a sam prezes Kaczyński popełnił stwierdzenie, które mogło zaskoczyć niejednego kierowcę ciężarówki. Mianowicie: Ja jeździłem po Polsce począwszy od 1990 roku bardzo intensywnie, można powiedzieć nieustannie zwiedzałem kraj. Znam polskie drogi i szosy lepiej, niż niejeden kierowca tira i patrzyłem, przyglądałem się, gdzie się szybko zmienia.

Szczególne poruszenie wzbudził oczywiście fragment „Znam polskie drogi i szosy lepiej, niż niejeden kierowca tira”. Zdanie to szybko zostało podłapane przez media społecznościowe, jeszcze w niedzielę stworzono z nim pierwsze memy, a na facebookowych grupach dla kierowców wprost zawrzało. Tym bardziej, że Jarosław Kaczyński znany z braku uprawnień do prowadzenia samochodów.

Oto kilka przykładów takich reakcji: