OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 19 Styczeń, 2018

MAZ po raz pierwszy w historii wygrał etap rajdu Dakar – przeniosło to Białorusinów na trzecie miejsce

maz_dakar_2018_2

Po raz pierwszy w historii ciężarówka marki MAZ wygrała rajd etapu Dakar. Miało to miejsce na odcinku 11., a więc w minioną środę. Przy okazji kierowca najszybszego MAZ-a – Siergiej Wiazowicz z fabrycznego zespołu MAZ-SPORTavto – wspiął się na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Wczoraj Białorusin zdołał utrzymać swoją pozycję i po dwunastu etapach klasyfikacja generalna wygląda następująco: pierwszy jedzie Kamaz z Nikołajewem, drugie jest Iveco Powerstar Federico Villagry, natomiast na trzeciej pozycji znajduje się MAZ Wiazowicza.

Jako ciekawostkę dodam, że na trasie rajdu nadal można spotkać klasycznego Liaza 111, z czeskiego zespołu Big Shock Racing. Pojazd ten dobrze sobie radzi i zajmuje obecnie siódmą pozycję w klasyfikacji generalnej.

TimoCom – Łączymy ładunki z pojazdami.

To może Cię zainteresować:

Ten wpis ma 10 komentarzy

 1. dvd napisał(a):

  A Polacy rozjechali Stara i Jelcza i nie mają nic.

  • Madmike napisał(a):

   Przecież brały udział w paryż-dakar,tylko nie mieściły się w czasie. Dojeżdzały na metę kiedy zaczynał się kolejny etap,takie to były cuda techniki.

   • Michał napisał(a):

    Chodzi chyba raczej o zaprzestanie produkcji polskich ciężarówek i nie tylko ciężarówek bo obecnie nie produkują już nic polskiego oprócz znikomych ilości honkera. Czesi mają tatrę, Serbowie zastawę dostawczą na licencji daily i ciężarową na licencji iveco zeta, Ukraińcy kraza, Białorusini maza, Rosja długo by wymieniać a Polska???

 2. woditiel napisał(a):

  Gratuluję Białorusinom!

 3. Tomasz napisał(a):

  z Liaza to jest tam tylko kabina

 4. pete379 napisał(a):

  Dzisiaj wygrywam w Eurojackpota i wystawię na Dakar 2019 lub Africa EcoRace TGS z atrapą od ostatnich Starów TGL/TGM w barwach jak dawniej startował UNISTAR… 😉

 5. Krzysiek napisał(a):

  Nie dość, że nie mamy swoich samochodów to jeszcze budujemy dla innych i kupujemy je. Zysk idzie w p*zdu. A przy tym jesteśmy potęgą transportową 🙂

  Paranoja!

 6. Adam napisał(a):

  MAZ w 2016r w Rajdzie DAKAR używał polskich amortyzatorów skrętu SX Racing (!).
  W tym roku komponentów SX Racing używa startujący quadem Sergei Kariakin, który bardzo dobrze sobie radzi w Ameryce Płd .
  Dodatkowo obecne są kampery wyprodukowane w nowosądeckim DUNI!

 7. MateuszB5 napisał(a):

  Jak najlepsi startują w ECOAFRICA RACING np DeROOY co ci słabsi mają szanse

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.