Matchbox sprzedaje zabawki wzorowane na Starze 266 – Camo Convoy kosztuje ledwie kilka złotych

Wydawałoby się, że zabawki wzorowane na ciężarowych Starach to kwestia dalekiej przeszłości. W końcu sama firma Star już nie istnieje, a przeciętne dziecko nie ma nawet pojęcia czym się ona zajmowała. Jak się jednak okazuje, zabawkowe stary jak najbardziej dostępne są w sprzedaży. Wróciły do niej w ubiegłym roku, za sprawą popularnej firmy Matchbox.

Od ubiegłego roku Matchbox posiada w sprzedaży w sprzedaży samochodziki o nazwie Camo Convoy. Co prawda nigdzie oficjalnie nie podano, że odwzorowują one dawne, polskie ciężarówki. Wygląda nie pozostawia jednak żadnych wątpliwości – wszystko wzorowano na polskim Starze 266, a zwłaszcza na jego charakterystycznej kabinie.

Gdyby ktoś szukał miniaturowych Starów dla swoich pociech, znajdzie je właśnie pod wspomnianą nazwą Camo Convoy. Ceny rozpoczynają się już od kilku złotych za jeden egzemplarz i znaleźć można dwie wersje kolorystyczne. Zieloną, z ubiegłego roku, a także niebieską z roku bieżącego.

Oczywiście trzeba pamiętać, że mówimy tutaj o zabawkach, a nie o modelach. Trzeba więc przymknąć oczy na przykład na taki „drobiazg”, jak brak trzeciej osi. Jeśli natomiast ktoś chciałby pełnoprawny, piękny i naprawdę spory model, temu polecam kontakt z firmą Resin Labor, opisywaną tutaj oraz tutaj.

Zdjęcie zamieszczone nad tekstem pochodzi z następującego artykułu: Póki jeszcze można je spotkać: spracowane Stary, Jelcze, Żuki, Nysy, Liazy i IFY na galerii 141 zdjęć