OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 11 Kwiecień, 2019

Marzy Ci się fiński, 34,5-metrowy zestaw z dwiema naczepami? W ETS-ie możesz mieć wirtualną namiastkę

W nawiązaniu do tekstów:

Za tydzień 34,5-metrowe ciężarówki trafią do normalnego użytku – Finowie zmieniają swoje przepisy

Ciągnik z dwiema naczepami ruszy do pracy w Holandii – Ewals Cargo Care pokazał już stosowny zestaw

W styczniu bieżącego roku Finowie dokonali historycznej zmiany. Jako pierwsi w Europie dopuścili do regularnego ruchu zestawy z dwiema pełnowymiarowymi naczepami, liczące do 34,5 metra długości. Jednym z głównych zastosowań miał przy tym transport kontenerów, pozwalając wozić nawet dwa 45-stopowe egzemplarze na raz.

Jak natomiast jeździłoby się po drogach publicznych takim 34,5-metrowym zestawem, załadowanym drewnem lub kontenerami? O ile ktoś nie zdecyduje się na pracę w fińskim transporcie krajowym, raczej szybko się tego nie dowie. Bo choć istnieją plany łączenia dwóch naczep także w innych krajach – między innymi w Szwecji oraz Holandii – to nadal pozostaje to tam w sferze testów i bliżej nieznanej przyszłości.

Zawsze można jednak spróbować swoich sił w Euro Truck Simulatorze 2. Twórcy tej popularnej gry postanowili stworzyć wirtualną namiastkę transportowej Finlandii, w ramach aktualizacji nr 1.35. Po jej premierze (data nadal nieznana) gracze będą mogli jeździć właśnie z dwiema naczepami, w typowo fińskich zestawach. Zrzuty ekranu z zapowiedziami tej nowości możecie zobaczyć poniżej.

Ponadto aktualizacja 1.35 ma też wprowadzić inne naczepowe nowości, głównie z zakresu transportu kontenerów oraz drewna. Nowe będą też konfiguracje 25-metrowych zestawów, a także przewidziano nowe, licencjonowane modele naczep marki Schwarzmüller .

TimoCom – Łączymy ładunki z pojazdami.

To może Cię zainteresować: