OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 10 Czerwiec, 2015

Mandaty za przerwanie odpoczynku na czas zjazdu z promu – kolejny problem jeżdżących do Anglii

ciezarowki_parking_port_dover

Holenderski związek transportowców TLN, znany Wam już z wielu interesujących doniesień, poinformował o problemach z kontrolą czasu pracy kierowców w brytyjskich portach. Do związku dotarły informacje o pewnej ilości mandatów, która została w ostatnim czasie wystawiona za przerwanie tachografowego odpoczynku na czas wyjazdu z promu. To natomiast oznacza, że były to mandaty wystawione niesłusznie, gdyż przepisy dotyczące czasu pracy zezwalają na taki proceder, podobnie zresztą jak w przypadku zjeżdżania z pokładu pociągu.

Wszystko to trzeba oczywiście wyjaśnić i TLN poprosiło tutaj o pomocy brytyjski Institute of Transport Administrators. Zanim jednak problem będzie rozwiązany, warto zachować ostrożność i po prostu uważać na to, co próbują wmówić nam brytyjscy funkcjonariusze.

Uwaga – mowa tutaj oczywiście o przeprawach promami wyposażonymi w kajuty, gdyż tylko w takim przypadku obowiązują wspominane przepisy. Najpopularniejsze promy z Calais do Dover oczywiście się tutaj nie załapują.

TimoCom – Łączymy ładunki z pojazdami.

To może Cię zainteresować:

Ten wpis ma 6 komentarzy

 1. Mario napisał(a):

  hmm,jeśli się mylę to proszę mnie poprawić,przepis precyzuje że w czasie tej przeprawy kierowca musi mieć leżankę do dyspozycji… Więc w przypadku przepraw Calais – Dover, Dunkierka – Dover art 9/651/2006 WE zastosowania nie ma

 2. krcr napisał(a):

  Masz racje. Trzeba mieć dostęp do lezanki. W przypadku promów f-gb nie można przerywać pauzy

  Q

 3. Bob napisał(a):

  Jak się czujesz?
  Chu….. boli mnie głowa i rzygać się chce.
  Ale wyspałeś się co nie?
  Ni diabła w dzień taki skwar a tu klimy nie ma. Jak tu spać
  Nieważne tacho mówi, że jesteś zwarty i wypoczęty więc zapier….
  Ale w Polsce można tylko do 80!
  Jak to do osiemdziesięciu wszystkie koncerny piszą, że najlepsze wyniki osiąga się przy 85 km/h

 4. driv3r80 napisał(a):

  To oznacza , ze kary powinny być bardzo wysokie . W jaki sposób mamy uważać na to, ze próbują nam wmówić przepisy, które obowiązują. Nie ma czegos takiego jak pauza dzielona Calais -Dover. Chyba, ze mówimy o innej przeprawie Np Nl-Gb czego w artykule nie umieszczono a warto by sprecyzować. Uniwersytet parkingowy bardzo szybko podłapie i będzie wykłady robił w Dover ku radosci kontrolujących żandarmów w Calais. Powtórzę dla niezorientowanych lub po naukach na cb radio. Dover- Calais Dover- Dunkierka pauzy NIE DZIELIMY. PS ostatnio w Calais robią ekspresowe kontrolę imigrantów na tak zwane oko. Zwiększyli dzięki temu tempo i zapewne zmniejszyli ilość imigrantów w Fr zwiększając równocześnie w Uk . Spryciule

  • Filip (autor 40ton.net) napisał(a):

   Promy nie pływają tylko do Dover, o którym zresztą nie ma w tej informacji żadnej mowy.

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.