MAN zaprezentował aplikację dla kierowców ciężarówek, która ułatwi komunikację między biurem a autem

man_driverconnect_app

MAN to kolejny producent ciężarówek, który postanowił wprowadzić do swojej oferty specjalną aplikację dla kierowców. Jego nowy program właśnie debiutuje, nazywa się MAN DriverConnect App i jest dodatkiem do systemu telematycznego TeleMatics.

Aplikacja DriverConnect App ma służyć przede wszystkim do ułatwienia kontaktu między kierowcą a spedytorem, czy też dyspozytorem. Pozwoli ona na szybkie przesyłanie wiadomości tekstowych, załączając do nich informacje o obecnej lokalizacji, czasie pracy, czy też o stanie pojazdu. Jednocześnie spedytor może przesłać przez nowy program informacje o kolejnym zleceniu, czy nawet wyznaczyć kierowcy nowy cel podróży, przekazując adres bezpośrednio do pokładowego systemu nawigacji satelitarnej. Kiedy zdarzy się awaria, kierowca wykorzysta DriverConnect App do wezwania pomocy i przekazania najbliższemu serwisowi krótkiej diagnostyki zdefektowanego pojazdu, natomiast przed każdym pojazdem będzie mógł wypełnić wirtualną listę codziennej kontroli pojazdu, przekazując sprawozdanie szefowi.

Aplikacja DriverConnect App została przygotowana z myślą o urządzeniach bazujących na systemie Android, w tym przede wszystkim tabletach. Aby z niej skorzystać, trzeba być użytkownikiem systemu MAN Telematics, wyposażonego w pakiety Basic, Map oraz Connect.