MAN TGX Lion Pro, z dodatkowymi schowkami, telewizorem, mikrofalówką i obracanym fotelem

Aktualizacja: prezentując dodatkowe wyposażenie wersji Lion Pro, MAN musiał sięgnąć po jakąś archiwalną fotografię. Na zdjęciu obróconego fotela widać stary typ lodówki, starą kolorystykę kabiny i stare zagospodarowanie przestrzeni wokół dolnego łóżka. Nie zmienia to jednak faktu, że lodówki wystające spod łóżka to już przeszłość i nowe MAN-y mają lodówki ułożone jak w tym artykule. Dotyczy to także opisywanej wersji „Lion Pro”.


„Lion Pro” to kolejna limitowana edycja od firmy MAN. Kryje się pod nią MAN TGX w czerwonym kolorze, z oklejeniem imitującym karbon. Nie brakuje też orurowania, dodatkowego oświetlenia, opon marki Michelin oraz najmocniejszego, 500-konnego wariantu silnika D26. Czym jednak TGX Lion Pro wyróżnia się najbardziej, to wyposażenie wewnętrzne. Mamy tam bowiem szereg rozwiązań, które uczynią życie kierowcy znacznie bardziej komfortowym.

Zamawiając wersję Lion Pro, mamy do wyboru dwa specjalne warianty wnętrza. Pierwszy z nich nazywa się Comfort i lepiej dopasowuje kabinę do użytku przez jednego kierowcę. Drugi to natomiast Premium Comfort, łączący to wszystko w mieszkalnym wyposażeniem.

I tak, w ramach pakietu Comfort, MAN TGX oferuje obracany prawy fotel, tapicerkę z alcantary, zabudowę ze schowkami zamiast górnego łóżka oraz matę zawieszaną nad dolnym łóżkiem, tworzącą coś w rodzaju leżaka. To ostatnie rozwiązanie już kilku lat występuje w Renault Gamy T i trzeba przyznać, że wielu kierowców bardzo je sobie chwali.

Jeśli natomiast wybierzemy wariant Premium Comfort, do elementów wymienionych powyżej dojdzie jeszcze kuchenka mikrofalowa, ekspres do kawy, telewizor oraz przetwornica w gniazdkami 230V. Kuchenka oraz ekspres mieszczą się we wspomnianych, dodatkowych schowkach, podobnie jak odchylany do dołu telewizor. Schowki można też podświetlać, wybierając między białym a czerwonym kolorem.

Czy MAN TGX Lion Pro będzie dostępny także w Polsce? Niestety, jak na razie mówi się tylko o sprzedaży w Niemczech.

Dodatkowe zdjęcia wyposażenia: