MAN TGX „Edition 100” – limitowana edycja po tuningu z okazji 100-lecia bawarskich ciężarówek

man_tgx_edition_100_tuning_fabryczny_4

Jubileuszowe wersje samochodów ciężarowych, które od czasu do czasu można kupić na polskim rynku, niestety zazwyczaj nie są szczególnie interesujące. Ot wrzuci się do nich jakiś ciekawsze dywaniki z ładnym haftem, doda jubileuszowe logo na drzwiach i ma być gotowe. W tym artykule pokażę jednak coś zupełnie przeciwnego, mianowicie wersję limitowaną z prawdziwego zdarzenia, którą przygotował holenderski importer firmy MAN. Seria czarnych ciągników siodłowych powstała aby świętować 100-lecie produkcji samochodów ciężarowych marki MAN. Okazja to nie byle jaka, dlatego też wersja „Edition 100” otrzymała kilka naprawdę interesujących wyróżników.

Z technicznego punktu widzenia mówimy tutaj o ciągniku siodłowym MAN TGX z 480-konnym silnikiem Euro 6, a także kabiną sypialną XXL i całym zestawem elektronicznych dodatków. Na pokładzie czeka tutaj m.in. aktywny tempomat rozpoznający topografię terenu, system awaryjnego hamowania przed przeszkodą, a także asystent pasa ruchu, ostrzegający przed wyjechaniem poza linie. Oprócz tego nie brakuje też „ksenonów”, nawigacji i pełnego ospojlerowania, będącego częścią pakietu EfficientLine.

man_tgx_edition_100_tuning_fabryczny_2

„Edition 100” wyróżnia się jednak nie tyle bardzo bogatym wyposażeniem, co po prostu interesującym tuningiem. Zacznijmy od faktu, że na boku kabiny MAN-a TGX w jubileuszowym wydaniu znajdziemy ogromny wizerunek głowy lwa ułożonej z płomieni. Malunek płomieni pojawił się też nad górną częścią atrapy chłodnicy, zaś jej dolna partia została podświetlona na pomarańczowa diodami LED. Do tego doszły aluminiowe felgi ozdobne Alcoa, a także ekskluzywnie wykończone wnętrze. To ostatnie wyróżnia się skórzaną, czarno-pomarańczową tapicerką foteli oraz skórzanymi boczkami drzwiowymi i kierownicą.

Galeria zdjęć:

man_tgx_edition_100_tuning_fabryczny_1 man_tgx_edition_100_tuning_fabryczny_3 man_tgx_edition_100_tuning_fabryczny_4 man_tgx_edition_100_tuning_fabryczny_10 man_tgx_edition_100_tuning_fabryczny_11 man_tgx_edition_100_tuning_fabryczny_2 man_tgx_edition_100_tuning_fabryczny_9 man_tgx_edition_100_tuning_fabryczny_8 man_tgx_edition_100_tuning_fabryczny_7 man_tgx_edition_100_tuning_fabryczny_5 man_tgx_edition_100_tuning_fabryczny_6