transfactor3665
Opublikowane 10 Październik, 2017

MAN TGS, który sam może przedłużyć swoją zabudowę – dodatkowy segment ma 130 cm długości

man_hds_przedluzana_zabudowa_01

Specjalistyczny MAN TGS, dopiero co odebrany przez holenderską firmę Gerard de Nijs, posiada bardzo ciekawe właściwości. W zależności bowiem od potrzeb, może on ulec przedłużeniu o 130 centymetrów.

Opisywana ciężarówka to model TGS 43.480. Ma on podwozie typu 8×4, typowe dla Holandii odsunięte od siebie tylne osie oraz zabudowę z 140-tonometrowym żurawiem. Ten ostatni, dostarczony przez firmę Effer, będzie pracował w dwóch różnych branżach. Przez większość roku posłuży on do przewozu dużych objętościowo elementów, wykorzystywanych w przemyśle. W sezonie ciężarówka wjedzie zaś na plaże Morza Północnego, gdzie dźwig rozstawi tymczasowe punkty gastronomiczne oraz kempingi.

Co jednak z tą wydłużaną zabudową? Wspomniane 130 centymetrów to długość przedłużenia platformy, mocowanego na tyle pojazdu. Kiedy ciężarówka będzie miała wjeżdżać w jakieś ciasne miejsca, na przykład w miastach, przedłużenie to zostanie chwycone przez dźwig, odczepione i postawione na zabudowie lub po prostu pozostawione na terenie firmy. Kiedy natomiast przewożony będzie jakiś długi ładunek, dźwig z powrotem ustawi to przedłużenie przy końcu pojazdu, zwiększając długość platformy z 4,8 do 6,1 metra.

man_hds_przedluzana_zabudowa_02 man_hds_przedluzana_zabudowa_03 man_hds_przedluzana_zabudowa_04

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 3 komentarzy

 1. Piotr napisał(a):

  Tylko po co tak to kąplikować

  • dono napisał(a):

   Nie ma takiego slowa. Jest komplikacja. Odlaczajac tyl ucieka troche masy. Ten sprzet jest na zamowienie, wiec przypuszczam, ze ma to konkretny powod np. dlugosc ladunkow, promienie skretow ulic, DMC, itp.

 2. patyk napisał(a):

  Nie prościej byłoby to rozsuwać jak w naczepach pod kontener?

Odpowiedz