OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 7 Luty, 2018

MAN TGE z fabrycznymi zabudowami do mieszkania – zainteresowani mają być m.in. piloci gabarytów

man_tge_kamper_fabryczny_3

Bus Modification Center to wewnętrzny zakład należący do firmy MAN. Specjalizuje się on w zabudowach do przewozu osób, tworząc małe autobusy na bazie aut dostawczych, a także przerabiając pełnowymiarowe autobusy na pojazdy bardziej luksusowe. Teraz jednak Bus Modification Center pokazało także coś zupełnie innego. Są to mieszkalne warianty modelu TGE, przygotowane na terenowym podwoziu.

Na zdjęciach widzicie dwa egzemplarze modelu TGE. W obu przypadkach jest to najmocniejszy wariant 3.180, wyposażony w napęd na cztery koła. Różnią się one jednak zagospodarowaniem wnętrza oraz przeznaczeniem. Ten biały to MAN TGE na naprawdę dalekie podróże, także z dala od cywilizacji. Mamy tutaj dodatkową sypialnię w formie namiotu, bogato zagospodarowane wnętrze, a nawet snorkel, czyli wlot powietrza do silnika wyciągnięty na około 2 metry w górę.

Drugi wariant ma całkowicie blaszane nadwozie, z wnętrzem o dwóch możliwościach wykorzystania. Jeśli złożymy łóżko, pojazd zaoferuje niemałą przestrzeń ładunkową. Jeśli natomiast je rozłożymy, warunki mieszkalne będą na naprawdę wysokim poziomie. Dlatego MAN twierdzi, że tego typu zabudowy mogą zainteresować pilotów pojazdów ponadnormatywnych.

MAN podkreśla, że Bus Modification Center specjalizuje się w pojazdach na specjalne zamówienie. Każdy egzemplarz jest więc dostosowywany do konkretnych wymagań, a coś takiego jak “wariant standardowy” po prostu nie istnieje.

man_tge_kamper_fabryczny_1 man_tge_kamper_fabryczny_2 man_tge_kamper_fabryczny_4 man_tge_kamper_fabryczny_5 man_tge_kamper_fabryczny_6 man_tge_kamper_fabryczny_9 man_tge_kamper_fabryczny_7 man_tge_kamper_fabryczny_8

TimoCom – Łączymy ładunki z pojazdami.

To może Cię zainteresować:

Ten wpis ma 6 komentarzy

 1. Prawda napisał(a):

  Namiot na dachu w naszej strefie klimatycznej to wykorzystanie max 2/4 miesiące.
  Do tego hałas zewnętrzny. Dobre na ciche nocą pole kampingowe ale nie na przydrożne ,przy-autostradowe parkingi.
  Generalnie kiepskie rozwiązanie. Sztuka dla sztuki.

  Natomiast pełny blaszak już tak – do wykorzystania w każdych warunkach przez 12mcy w roku.

 2. Blog Ucando napisał(a):

  Świetna alternatywa dla kamperów! Moim zdaniem bardzo dobry pomysł, wykonanie oraz sama idea stworzenia czegoś takiego. Super byłoby się wybrać takim wozem gdzieś dalej.

 3. fikus72 napisał(a):

  Brakuje “tylko” schowka na niezbędne do pilotażu narzędzia z szybkim i łatwym dostępem z zewnątrz pojazdu. Teoretycznie narzędzia mozna schowac w prezentowanym “blaszaku” pod podłogą lózka tylko że…kazde otwarcie drzwi wychładza tą przestrzeń. Spotkałem kiedyś w Polsce Honkera po “samoróbce” i byłem pod wrazeniem tej przebudowy. Pilot wykorzystywał zewnętrzne schowki do przechowywania i szybkiego dostępu do narzędzi a tzw.paka była oddzielona od kabiny i spełniała tylko funkcję sypialną.Wprawdzie wykonanie nie bylo porównywalne z TGE ale pomysł i ułatwienie pracy…najwyższych lotów.
  Szkoda że zdjęcia nie zrobiłem ale wtedy o tym nie pomyslałem ;(

  Ale bylo to lata temu….

 4. Prawda napisał(a):

  To nie jest alternatywa dla kamperów .
  To jest w prostej linii kamper w kategorii kamper-bus.
  Ciekawi mnie tylko jaka jest cena takiego pojazdu względem “klasycznego” kampera
  na bazie busa blaszaka ?
  Zakładam ,że taka sama albo nieco wyższa – wnioskuję z marketingu jaki prowadzi zabudowujący.

 5. Dodać trzeba że ten Man jest bratem blixniakiem nowego Craftera, więc naprawimy go w miarę łatwo w większości Volkswagenowych serwisów – co ma znaczenie gdy awaria zdarzy się gdzieś z dala od wielkich miast.

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.