MAN TeleMatics w nowej wersji, czyli wirtualne szkolenia kierowców i jeszcze więcej flotowych danych

man_telematics_szkolenie_kierowcy

Dopiero co zakończyły się monachijskie targi Transport Logistic 2015, na których również monachijski producent samochodów ciężarowych, firma MAN, zaprezentował kilka interesujących nowości. Dotyczyły one systemu MAN TeleMatics, wzbogacając go o nowe funkcjonalności.

Mowa tutaj między innymi o aplikacji „DriverConnect”, która ma ułatwiać kierowcy komunikację z managerem floty, a także o nowym portalu danych na temat stanu technicznego ciężarówki. Ten ostatni umożliwia niezależną kontrolę stanu hamulców każdego z kół, a także przekazuje dane dotyczące ciśnienia opon we wszystkich kołach, w tym również w naczepie. Managerowie techniczni mogą teraz zdalnie monitorować również poziom paliwa i AdBlue w zbiornikach, poziom oleju silnikowego, a także temperaturę w chłodnicznej naczepie lub zabudowie.

Dzięki rozszerzonej telematyce pełny wgląd do informacji o ciężarówce i kierowcy może zyskać także instruktor ekonomicznej jazdy, bazując na usłudze Connected CoDriver. W oparciu o nią kierowca może być poddany treningowi trwającemu przez okres od tygodnia do trzech miesięcy, podczas którego wirtualnie będzie towarzyszył mu instruktor, przeglądając wszystkie dane dotyczące jazdy na ekranie komputera, przygotowując indywidualne rady dotyczące ograniczenia zużycia paliwa i przekazując je przez telefon.