OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 20 Marzec, 2018

MAN może wprowadzić silniki Euro 6 bez EGR – zostałby on wyeliminowany tak samo jak w Scaniach

Pierwsze wyszło z tym Iveco, następna była Scania, a teraz do tej grupy może dołączyć także MAN. Niemiecki producent ma być kolejną firmą, która wprowadzi do oferty silniki Euro 6 bez układu recyrkulacji spalin, (popularnie znanego jako EGR). To natomiast ma oznaczać mniej wydatków na eksploatację oraz mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia awarii.

Powyższa informacja nie jest jednak oficjalna. Podał ją autor znanej strony iepieleaks.nl, powołując się na przybierające na sile plotki. Trzeba też zaznaczyć, że przejście na silniki bez EGR nie byłoby dla MAN-a niczym trudnym. Z jednego zasadniczego powodu – MAN oraz Scania mają teraz wspólnego właściciela, w postaci koncernu Volkswagen. Nie więc najmniejszego powodu, dla którego nie miałyby dzielić silnikowej technologii.

Przypomnę, że koncern Volkswagen oficjalnie rozdzielił prace między inżynierów Scanii oraz MAN-a. Ci pierwsi mają nadzorować prace nad silnikami do najcięższych pojazdów obu marek, mającymi około 13 litrów pojemności. Ci drudzy zajmą się natomiast mniejszymi silnikami dla pojazdów lżejszych klas. Więcej na ten temat pisałem tutaj.

Na zdjęciu: MAN TGX po poważniejszej modyfikacji, w czasie przedpremierowych testów na terenie Hiszpanii. Premiera tej nowej wersji powinna mieć miejsce w drugiej połowie bieżącego roku.

Ten wpis ma 9 komentarzy

 1. Patryk napisał(a):

  Tak patrząc ma zdjęcie tego Mana, wydaję mi się że to kabina xlx. I na moje oko coś ona wyższa jest, sporo więcej miejsca na atrapie z przodu więc chyba szykuję się płaska podłoga bez tunelu. Ale to tylko moja teoria spiskowa 😉

 2. tomkowicz napisał(a):

  Link nie dziala.

 3. nygus napisał(a):

  No to szlag trafił MAN-a, który dotąd miał bezawaryjne silniki. Teraz zacznie się jeżdżenie po serwisach jak z tymi beznadziejnymi Scaniami.

 4. Cty napisał(a):

  Man to kabinowe dno. Nawet załatwienie tej lodówki nie

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.