Magnes połączony z kawałkiem rakiety do badmintona, czyli jak ułatwić sobie ciężkie życie w transporcie

Zaczniemy od  bardzo nietypowego zdjęcia:

magnes_mocowanie_skrzynia_biegow

Cóż to takiego? Jest to wspaniały dowód pomysłowości jednego z kierowców ciężarówek, który miał dosyć ciągłego grzebania się w brudzie, żeby przyłożyć magnes do impulsatora przy skrzyni biegów. Kierowany chęcią ułatwienia sobie życia fachowiec, połączył magnes z rękojeścią rakiety do badmintona, tworząc w ten sposób konstrukcję, która odłączała tachograf po prostu w sekundę. Powyższe zdjęcie zrobili inspektorzy z WITD w Łodzi, którzy prowadzili ostatnio wspólne działania kontrolne z policją. Komunikat ich autorstwa na ten temat czeka poniżej:

W dniach od 19 do 24 września 2014 r. inspektorzy transportu drogowego z W.I.T.D. w Łodzi oraz oddziału terenowego w Łowiczu wspólnie z funkcjonariuszami policji z KMP w Łodzi oraz KPP w Zgierzu przeprowadzili nocne działania kontrolne ukierunkowane głównie na kontrole przewoźników obsługujących duże centra spedycyjne w okolicach Strykowa. Nocnekontrole przeprowadzono na terenie miasta Łodzi, powiatu zgierskiego oraz na autostradzie A2.W akcji udział wzięło 6 zespołów kontrolnych w skład których weszło 8 inspektorów oraz 5 funkcjonariuszy policji.

Podczas trwania nocnych działań wykonano łącznie 250 kontroli pojazdów, w tym 20 kontroli obcokrajowców. W przypadku 6 kierowców wykryto niedozwolone urządzenia służące do manipulacji pracy tachografów w postaci magnesów i wyłączników. Zatrzymano również 6 kart kierowców, ponieważ posługiwały się nimi osoby nieupoważnione. W kilku przypadkach kierowcy wykonywali przewozy drogowe bez używania wykresówek w tachografach, czyli urządzeniach które rejestrują ich czas pracy. Na kontrolowanych kierowców nałożono łącznie 160 mandatów karnych na łączną kwotę 70 000 złotych oraz zatrzymano 42 dowody rejestracyjne. W jednym przypadku zatrzymano prawo jazdy oraz sporządzono 5 decyzji administracyjnych na kwotę 23 000 złotych. Na uwagę zasługuje pomysłowość jednego z kierowców, który przykleił magnes na rękojeści rakietki do badmintona, aby szybciej i wygodniej umieszczać go na impulsatorze skrzyni biegów.

Źródło: WITD Łódź