Lusterko i wydech naprawione gałęziami oraz drutem, a do tego przegniła podłoga oraz łyse opony

W nawiązaniu do tekstu:

Wróciły ukraińskie Volkswageny LT z wielotonowymi ładunkami – rekordzista wiózł nawet 14 ton

Stare Volkswageny LT to sprzęt po prostu niezniszczalny. Doskonale przekonaliśmy się o tym w ubiegłym roku, gdy ITD zatrzymało całą flotę takich pojazdów z 14-tonowymi ładunkami.

Co natomiast w sytuacji, gdy taki LT-ek ulegnie uszkodzeniu? Wówczas można naprawić go po prostu przy pomocy gałęzi. Dokładnie tak, jak zrobił to właściciel egzemplarza zatrzymanego w Olsztynie.

Komunikat opublikowany przez GITD:

Nie lada pomysłowością wykazał się właściciel samochodu skontrolowanego przez warmińsko-mazurską Inspekcję Transportu Drogowego. „Naprawił” wydech i lusterko za pomocą… gałęzi. Niesprawne auto z licznymi usterkami zostało wycofane z ruchu.

Samochód dostawczy o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony zwrócił uwagę patrolu zajmującego się kontrolą elektronicznego poboru opłat na jednej z ulic Olsztyna. Inspektorzy postanowili sprawdzić stan techniczny pojazdu.

Na widok radiowozu ITD kierowca skręcił w osiedlową uliczkę, co nie uchroniło go od kontroli drogowej. W trakcie oględzin stanu technicznego auta, inspektorzy stwierdzili szereg usterek.

Uwagę kontrolerów od razu skupiło pomysłowe przymocowanie wydechu oraz lusterka za pomocą gałęzi i drutu. Oprócz tego z pojazdu wyciekały płyny eksploatacyjne, na pierwszej osi miał nadmiernie zużyte opony o różnej rzeźbie bieżnika i niesprawny sygnał dźwiękowy. Już z daleka widoczna była również nadmierna korozja elementów konstrukcyjnych kabiny i przestrzeni ładunkowej.

Kontrola ITD zakończyła się zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego pojazdu z powodu złego stanu technicznego. Kierowcę ukarano mandatem i otrzymał zakaz dalszej jazdy niesprawnym samochodem.