OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 8 Luty, 2016

Łukoil sprzeda polską sieć stacji paliw austriackiej firmie AMIC Energy i to za zaledwie kilka miesięcy?

lukoil_stacja_paliw

Już wkrótce z krajobrazu polskich dróg i miast mogą zniknąć stacje benzynowe marki Łukoil. Właściciel rosyjskiej sieci podjął bowiem decyzję o sprzedaniu swoich polskich, litewskich i łotewskich placówek, klienta znajdując w austriackiej firmie AMIC Energy, dysponującej już swoimi stacjami paliw na Ukrainie.

Czy oznacza to więc, że nawet za kilka miesięcy będziemy mieli w Polsce sieć około 110 placówek AMIC Energy? Tego jeszcze do końca nie wiadomo, gdyż na przykład na Litwie i na Łotwie sprzedane placówki miałyby zachować barwy Łukoil jeszcze na pięć lat. Z drugiej jednak strony samo przejęcie całej sieci przez Austriaków wydaje się być przesądzone. Jeśli organizacje antymonopolowe nie będą miały niczego przeciwko, transakcja może zostać zakończona w trzecim kwartale 2016 roku.

Ten wpis ma 2 komentarzy

  1. Człowiek napisał(a):

    Z ciekawostek powiem, że amic to austriacka firma, która jest własnościa… rosjan. 🙂
    Także to wszystko na pokaz.

  2. Parker0 napisał(a):

    Zmiana stricte kosmetyczna – właścicielem AMIC, jak już wytropili Ukraińcy jest nadal Lukoil; robią rebranding z powodu problemu wizerunkowego rosyjskiej stacji w krajach, gdzie Rosja jest negatywnie postrzegana.
    Dodatkowo chyba łatwiej jest wtedy pieniądze wyprowadzić do rajów podatkowych 😉

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.