Lublin znosi identyfikatory dla ciężarówek – aby wjechać do miasta wystarczy teraz list przewozowy

ciezarowki_zakaz_16_ton_1

Po licznych skargach ze strony przedsiębiorców, Lublin postanowił złagodzić swój zakaz wjazdu dla samochodów ciężarowych. Jest to bardzo dobra wiadomość, gdyż dotychczasowe zasady dalekie były od cywilizowanych. Problem polegał na tym, że nawet mając ładunek docelowy do Lublina trzeba było uzyskać identyfikator zezwalający na wjazd. Żeby go zaś uzyskać, konieczne było posiadanie przy sobie listu przewozowego. W praktyce nie brakowało więc sytuacji, w których kierowca musiał zaparkować ciężarówkę przed miastem, innym środkiem transportu udać się do urzędu i dopiero w ten sposób uzyskać zezwolenie na wwiezienie lub odebranie towaru. Niczym w latach 70-tych na Bliskim Wschodzie…

Jak będzie teraz? Podobnie jak w innych miastach – wystarczy okazanie listu przewozowego, który potwierdzi konieczność wjazdu do miasta. Będzie to rozładunek, załadunek lub konieczność stawienia się na urzędzie celnym. Policjanci mają także zezwalać na przejazd pojazdów, które udają się do jednego z ulokowanych w mieście warsztatów. Identyfikatory oraz wycieczki taksówkami do Zarządu Dróg i Mostów odejdą natomiast do przeszłości.

Przypomnijmy jeszcze, że zakaz przejazdu przez Lublin obowiązuje od 16 ton DMC. Kara za jego złamanie wynosi aż 500 złotych.

Źródło informacji: lublin112.pl