OFERTY PRACYKONTAKT
rekrutuj 40ton665
Opublikowane 25 Sierpień, 2016

Obywatelka Łotwy schowała wyłącznik tacho w majtkach, wypróżniła się na niego i dopiero wtedy oddała ITD

wylacznik_tachografu_w_majtkach_3

Zazwyczaj przed komunikatami ITD zamieszczam jakiś swój krótki wstęp. Tym razem jednak sobie odpuszczę, bo oficjalnie zabrakło mi słów…

Oto komunikat opublikowany przez GITD:

Na drodze krajowej nr 8 inspektorzy z Podlaskiego Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego zatrzymali do kontroli pojazd ciężarowy należący do przewoźnika łotewskiego, którym wykonywany był międzynarodowy transport drogowy na trasie z Estonii do Niemiec. Pojazd kierowany był przez załogę dwuosobową, którą stanowiło łotewskie małżeństwo.

Podczas kontroli zaistniało uzasadnione podejrzenie, że w pojeździe zainstalowane jest niedozwolone urządzenie umożliwiające kierowcy fałszowanie zapisów z tachografu rejestrującego czas pracy kierowcy.

W celu weryfikacji podejrzeń pojazd został skierowany do specjalistycznego serwisu tachografów, gdzie dokonano oględzin urządzenia rejestrującego. W ich trakcie stwierdzono, że w instalacji tachografu zostało zamontowane niedozwolone urządzenie, które składało się z dwóch elementów. Podczas oględzin instalacji tachografu, drugi członek załogi, tj. żona kierowcy, nagle ukryła element urządzenia symulującego pracę drugiego niezależnego sygnału prędkości (IMS) w bieliźnie (majtkach). Pomimo wielu wydanych poleceń kobieta nie oddała schowanego elementu – części skomplikowanego wyłącznika tachografu. Inspektorzy wezwali patrol policji, który awanturującą się kobietę doprowadził do radiowozu. Po dłuższej chwili zatrzymana oddała schowany element, jednak najpierw zanieczyściła go swoimi odchodami.

Kierujący zapłacili mandaty w łącznej wysokości 8 tys. zł., zaś od przewoźnika, na poczet kary, została pobrana kaucja w wysokości 6 tys. złotych.

wylacznik_tacho_w_majtkach_1

TimoCom – Łączymy ładunki z pojazdami.

To może Cię zainteresować:

Ten wpis ma 19 komentarzy

 1. D.ave napisał(a):

  Szatanki na nogach ,wyłącznik w gaciach inspektor miał nosa że to będzie śmierdząca sprawa 😀

 2. kitty napisał(a):

  Lepiej było połknąć…potem by ją stukał w te druty.

 3. Darecki napisał(a):

  Nie wierze :O

 4. Chauffeur napisał(a):

  Dat ass.. <3

 5. asdasd napisał(a):

  Zapewne to Rosjanka z mniejszości rosyjskiej na Łotwie.
  Łotwa to kulturowy Zachód znacznie bardziej niż Polska, setki lat rządów Niemców i Szwedów. Z wyznania Łotysze to Luteranie jak Skandynawowie (mniejsza część to katolicy). Kraj UE, NATO z walutą euro. Językowo i kulturowo nie ma nic wspólnego z Rosją, podczas gdy Polska ma bardzo dużo wspólnego z Rosją bo Polacy to Słowianie. Aczkolwiek na Łotwie ok. 40% ludności to Rosjanie przesiedleni w czasach ZSRR i po zachowaniu widać, że być może to byli Rosjanie akurat tutaj.

  • kris napisał(a):

   Tam taki typ Rosjan został osiedlony. W większości to potomkowie sierot, pijaków i kryminalistów, którzy w życiu nie mogli sobie ułożyć. Nawet rządzący twardą ręką Stalin takich ludzi wybierał bo takimi łatwiej manipulować. Ci Rosjanie którzy radzili sobie, pracowali i umieli gospodarować na swych etnicznych terenach nie byli skłonni do przesiedleń a i po rządach twardej ręki wrócili by na swoje.
   W Polsce do zasiedlania PGRów i wiosek w Bieszczadach też takich Polaków wysyłano.
   Finowie lud ugrofiński, dawni poddani carskiej Rosji, z dominującą religią prawosławną stoją wyżej od Łotyszy.
   Polska jeszcze dłużej była pod rządami germańskim. Książęta piastowcy mówili po niemiecku lub czesku. Wszyscy po zostali królowie polscy pochodzili od ludów germanskich, tylko Jagiellonowie mieli litewskie korzenie. Wiekszość urzędowych pism z przedrozbiorowej rzeczpospolitej jest w języku niemieckim.

 6. asdasd napisał(a):

  Skąd wiadomo, że to Łotyszka? Na Łotwie Łotysze stanowią tylko 60% ludności, reszta to Rosjanie przesiedleni za czasów okupacji sowieckiej kraju i zapewne ona do nich należała. Łotysze to spokojni ludzie o mentalności skandynawskiej.

 7. Lubuszanin napisał(a):

  Szanowny Panie Filipie,

  W razie problemu ze wstępniakami służę pomocą.

  Obywatelka Łotwy, przejeżdżająca tranzytem przez Polskę, przekazała polskiej Inspekcji Transportu Drogowego wyrazy szczerej sympatii – zgodnie z Łotewską tradycją i obyczajami.

 8. andrzej napisał(a):

  Coraz czesciej odnosze wrazenie ze w dzisiejszym swiecie wiecej rozumu majs zwierzeta jam niektorzy ludzie…ta babe powinno w psychiatryku zamknac…

 9. Rafik napisał(a):

  Kiedy zmieni się coś w przepisach? Za taki numer z tacho, auto powinno trafić do państwowego depozytu i w następnej kolejności po przywróceniu do stanu fabrycznego instalacji tacho zlicytowane czy to w całości, czy jako dawca części. Tak jak to się robi u skandynawów. Do tego czasowe np. na 3 miesiące zatrzymanie świadectwa kwalifikacji kierowcy zawodowego i od razu odechce się wszystkim jazdy na rzepach czy innych elektronicznych pomocnikach.

 10. ABC napisał(a):

  Obywatelka Łotwy nie musi być Łotyszką. Łotysze to tylko 40% z obywateli Łotwy.

 11. ABC napisał(a):

  Przepraszam, Łotysze to tylko 60% obywateli Łotwy, ale 40% to obywateli Łotwy nie jest Łotyszami.

 12. Kierownik.tira napisał(a):

  Nosz kurde przy obiedzie takie rzeczy mi tu :/

 13. rosa napisał(a):

  Tak jak koledzy wyżej napisali.. Łotysze to jest naród ok, ale większość którą spotykamy to są rosjanie mieszkający na Łotwie i podający się za łotyszy. Jeżeli chodzi o kobiety z tej drugiej grupy, to brak mi słów żeby opisać to jak się zachowują i do czego są zdolne żeby osiągnąć swój cel.

 14. Filip (autor 40ton.net) napisał(a):

  Tytuł został zmieniony, dziękuję wszystkim za uwagi!

 15. Marco napisał(a):

  Jakim trzeba być debilem żeby jeździć z wyłącznikiem a już wogle w podwójnej obsadzie. Do więzienia z takimi! A osrane gacie założyć jej na łeb.

 16. kitty napisał(a):

  @Marco
  Debile nie jeżdżą na wyłącznikach,wolą wyciągnąc kartę…

 17. Maciek napisał(a):

  ale co…?zesrała się 😉 hahahah

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.