Łotewska ciężarówka z dwoma ukrytymi imigrantami ze Sri Lanki próbowała wjechać do Polski

imigranci_sri_lanka

Ledwie tydzień temu (TUTAJ) pisałem o łotewskiej ciężarówce próbującej wwieźć do Polski 12 nielegalnych imigrantów. Tymczasem już odnotowany kolejny taki przypadek, tym razem z obywatelami Sri Lanki w roli głównej. Wszystko opisuje poniższy komunikat, przygotowany przez Służbę Celną:

W poniedziałek 26 września na drodze krajowej nr 8 funkcjonariusze Służby Celnej z Budziska ujawnili 2 migrantów z Azji ukrytych pod naczepą łotewskiego tira. Azjatów oraz litewskiego kierowcę wraz ze zmiennikiem przejęli współpracujący z celnikami strażnicy graniczni z Placówki SG w Rutce-Tartak.

W poniedziałek wieczorem, tuż za granicą z Litwą celnicy z Budziska zatrzymali do kontroli łotewską ciężarówkę. Podczas szczegółowego sprawdzania naczepy funkcjonariusze odkryli, że w skrzyni przeznaczonej do przewozu palet ukrywają się dwaj młodzi mężczyźni.

Funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej, którzy przejęli sprawę w ramach kontroli legalności pobytu ustalili, że są to obywatele Sri Lanki w wieku 20 i 30 lat, nieposiadający dokumentów uprawniających do wjazdu i pobytu w naszym kraju.

Zgodnie z obowiązującymi procedurami obywatele Sri Lanki najprawdopodobniej jutro zostaną przekazani stronie litewskiej w ramach readmisji. Litewski kierowca oraz jego zmiennik odpowiedzą natomiast przed sądem za zorganizowanie przekroczenia granicy wbrew przepisom.

Gdzie leży Sri Lanka? Bardzo, bardzo, bardzo daleko – spójrzcie na mapę: