Londyńska policja testuje hybrydowego Forda Transita Custom PHEV, ładowanego także przez kabel

hybrydowy_ford_transit_policja

Ford Transit Custom szybko stał się w Wielkiej Brytanii bardzo popularnym widokiem. Dotyczy to także egzemplarzy w policyjnych barwach, w dużych ilościach przekazywanych brytyjskim funkcjonariuszom. Nic więc dziwnego, że szukając pierwszych użytkowników dla hybrydowego Transita Custom PHEV, Ford pamiętał także o policjantach.

Metropolitalna Policja z Londynu otrzymała właśnie do dyspozycji dwa hybrydowe egzemplarze. Pierwszy z nich ma na sobie pełne policyjne oznakowanie i będzie przeznaczony do interwencji przy okazji wypadków drogowych. Drugi natomiast pozostanie nieoznakowany, będąc narzędziem pracy dla policjantów z grupy śledczej. Każde z tych aut będzie pracowało do policji przez najmniej 12 miesięcy, a wszystko po to, żeby sprawdzić hybrydowy napęd w codziennym użytku.

Ford jest oczywiście przekonany, że Transit Custom PHEV doskonale nadaje się do eksploatacji w takim mieście, jak Londyn. Wynika to z faktu, że w gęsto zabudowanym terenie samochód może jeździć wyłącznie na silniku elektrycznym, będąc przy tym cichym, dynamicznym i ekologicznym. Kiedy natomiast energia elektryczna już się wyczerpie, akumulatory będą mogły zostać naładowane albo przez kabel, albo przez obecny w samochodzie silnik spalinowy. Ponadto, kiedy zajdzie potrzeba poruszania się z większą prędkością, spalinowa jednostka pomoże tej elektrycznej w dostarczeniu odpowiedniej mocy.

Przypomnę jeszcze, że jak na razie Ford przygotował 20 egzemplarzy tych pojazdów, na rok oddając je w ręce testowych użytkowników. Kiedy natomiast hybrydowe Transity pojawią się po prostu u dealerów? Z tym będzie trzeba poczekać aż do roku 2019.