OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 10 Sierpień, 2017

Londyn zakaże ciężarówek z wysoko umieszczonymi kabinami, a przewoźnicy zapłacą za spaliny

renault_premium_wielka_brytania_anglia

Wielka Brytania szykuje kolejne ograniczenia dla samochodów ciężarowych. Ich wprowadzenie ma poprawić jakość powietrza w miastach, a także poprawić bezpieczeństwo londyńskich rowerzystów.

Najnowszym pomysłem jest wprowadzenie opłaty za wjazd do miast, pobieranej od posiadaczy starszych samochodów ciężarowych oraz dostawczych. Opłata ta ma pojawić się na początku 2019 roku i powinna skłonić przedsiębiorców do wymiany taboru na młodszy. Co więcej, opłaty te mają być pobierane w nawet 32 miejscach na terenie całego kraju, mających największy problem z zanieczyszczeniem powietrza.

A przy okazji przypomina się też o systemie, który burmistrz Londynu zapowiedział już w ubiegłym roku. Sadiq Khan chce, żeby wszystkie ciężarówki zostały sklasyfikowane według stopnia niebezpieczeństwa dla rowerzystów. Im mniejsza będzie widoczność z kabiny, im wyżej ta kabina będzie umiejscowiona, a także im wyższy będzie prześwit pojazdu, tym mniej samochód dostanie gwiazdek. Najgorszym możliwym wynikiem będzie przy tym zero, a najwyższym pięć.

Co dalej? Najpierw Londyn ma nie podpisywać umów z żadnymi firmami, które eksploatują samochody zerogwiazdkowe. Dalej, od stycznia 2020 roku, ciężarówki mające zero gwiazdek otrzymają całkowity zakaz do miasta. Następnie zaś, od roku 2024, do Londynu wjedziemy tylko pojazdami mającymi od trzech do pięciu gwiazdek.

Szacuje się, że w chwili obecnej połowa ciężarówek jeżdżących po Londynie i mających DMC powyżej 12 ton nie zasługuje na ani jedną gwiazdkę. Łącznie jest to aż 35 tys. pojazdów.

TimoCom – Łączymy ładunki z pojazdami.

To może Cię zainteresować:

Ten wpis ma 8 komentarzy

 1. Figo fago napisał(a):

  To czym tera imigranty będą jeździć po Londynie? Rowerami!

 2. brzydal napisał(a):

  hmm…. a, już się widziałem w Gamie T przy BigBenie, szkoda dalej Premium Distribution

 3. Hrumol napisał(a):

  Clarkson miał rację z tymi rowerzystami. Ten pakistańczyk zwariował.

 4. andrzej napisał(a):

  Tymczasem angielscy przewoźnicy dalej nie mają jaj żeby przestać wjeżdżać do Londynu wogóle, ciekawe jak długo mieszkańcy by to wytrzymali…

 5. Maciek napisał(a):

  Boże do czego te świat dąży!!!!!!! Bez transportu drogowego nie ma nic!!!!!!!!! Nie rozumiem jak osoby na stanowiskach decyzyjnych ustalają tak głupie prawo!!!!!!!!!!! Ciekawe kiedy cały transport stanie i półki w sklepach będą puste, a jeśli nie to kiedy społeczeństwo przestanie tolerować tak głupie prawo, które spowoduje 30 % podwyżki cen wszelkiego typu asortymentu !!!!!!!!!!

 6. Rafik napisał(a):

  Będzie jak w Pakistanie czy innych Indiach. Towary po Londynie będą rozwożone z cetrów logistycznych rowerami, tututkami, taczkami i dwukółkami. Co bardziej doświadczony przybysz z bliższego i dalszego wschodu weźmie i paczkę na głowie doniesie.

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.