OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 3 Grudzień, 2015

Londyn: Mercedes-Benz testuje oświetlenie, dzięki któremu rowerzyści łatwiej dostrzegą… ciężarówki

mercedes_econic_system_swiatel_ostrzegajacych_roweryChoć zazwyczaj to wobec rowerzystów kieruje się zarzuty o słabą widoczność, dotyczące bardzo słabych, mrugających lub po prostu niezamontowanych lampek, w Londynie trwają prace nad lepszym oświetleniem… samochodów ciężarowych. Oświetlenie to ma ułatwić rowerzystom dostrzeganie na miejskich drogach kilkunastometrowych pojazdów, ograniczając w ten sposób liczbę komunikacyjnych wypadków.

Na liście opcjonalnego wyposażenia zarówno komunalnych, jak i budowlanych wersji Mercedesa Econica może się wkrótce pojawić dodatkowy zestaw świateł “Jimmy Beam Down Light”, w skrócie JBDL. Jest to rozwiązanie kierowane do użytkowników między innymi wywrotek, betoniarek, czy też śmieciarek, które pracują w mieście także po zmroku, stanowiąc wówczas szczególne zagrożenie dla rowerzystów. Dodatkowe oświetlenie JBDL pokrywa diodami LED oba boki samochodu, przy prędkości do 15 km/h świecąc światłem ciągłym, natomiast po uruchomieniu kierunkowskazu migając wraz z nim.

Całe rozwiązanie jest właśnie testowane na czteroosiowym podwoziu 8×4 z samowyładowczą wywrotką, pracującym naturalnie na londyńskich drogach. Jeśli testy się powiodą, JBDL trafi do oficjalnej oferty, prezentując się mniej więcej tak, jak na zamieszczonym powyżej zdjęciu.

Mercedes-Benz Econic w budowlance? To londyńskie zjawisko wyjaśniałem TUTAJ.

Lord Mayors Show Econic

Ten wpis ma 3 komentarzy

  1. marian napisał(a):

    Debilizm w czystej postaci.. Jeżeli rowerzyści nie widzą kilkumetrowej standardowo oświetlonej ciężarówki to znaczy że są upośledzeni i nie powinni się poruszać po publicznych drogach. Jak by się nie wpieprzali gdzie popadnie to by nie było tylu wypadków.. no ale to oczywiście kierowca zawsze będzie winny.

  2. Luka napisał(a):

    Dobra, rozumiem miganie obrysówek jako kierunkowskazów, myślę, że to znacznie poprawi widoczność tego manewru. Ale serio obrysówki świecące na ziemie, żeby rowerzyści zauważyli ciężarówkę?

  3. Jerry napisał(a):

    Debilizm obywateli Europy zachodniej jest nie do opisania, co udowadniają bardzo czesto. Kto nie widział, nie uwierzy. Cieszmy się, że jesteśmy Polakami, bo do żadnej z tych krain daunów, równać nie powinniśmy.

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.