Lód spadł z ciężarówki i przeciął szybę w Fiacie Punto – kierująca trafiła do szpitala

Dodatnie temperatury za dnia oraz minusowe w nocy najwyraźniej sprzyjają tworzeniu się lodu na ciężarówkach. Służby poinformowały bowiem o kolejnym zdarzeniu, w którym lód spadający z dachu trafił w mniejszy pojazd.

Ten wypadek miał miejsce wczoraj, około godziny 14, na autostradzie A1 nieopodal Żor. Lód zsunął się tam z ciężarówki i trafił w przednią szybę Fiata Punto. Klejone szkło zostało rozcięte na pół, lód wpadł do środka, a kierująca samochodem kobieta odniosła obrażenia. Służby ratunkowe musiały przetransportować ją do szpitala.

Na poniższych zdjęciach, opublikowanych przez strażaków z OSP Świerklany, możecie zobaczyć uszkodzenia Fiata. Widać też resztki lodu, które ostały się na podłodze samochodu. Fotografie te szerokim echem obiły się w mediach, będąc publikowanym wraz z przypomnieniem o obowiązku oczyszczania dachów przez kierowców.

Jak natomiast kierowcy mają to robić, by jednocześnie nie łamać przepisów dotyczących pracy na wysokości? Poza sposobami na usunięcie lodu od dołu, niestety nie zawsze wystarczającymi, pytanie to już od lat pozostaje bez żadnej odpowiedzi ze strony władz.