Waberer’s przejmie firmę LINK, tworząc polsko-węgierskiego giganta z blisko 5 tysiącami pojazdów

link_renault_t460_2016

Według ostatnio publikowanych danych, firma Waberer’s dysponuje ponad 3,5 tys. pojazdów, mających średnio 2 lata. Firma LINK chwali się natomiast flotą ponad tysiąca pojazdów, których średni wiek to zaledwie 1,5 roku. Co natomiast mogłoby powstać z połączenia tych ogromnych przewoźników z Węgier oraz Polski? Tego dowiemy się już wkrótce.

Jak podaje “Puls Biznesu”, Waberer’s wchodzi właśnie a giełdę papierów wartościowych, chcąc pozyskać ze sprzedaży swoich akcji pilnie potrzebne 32 mln euro. Na co natomiast zostaną te pieniądze przeznaczone? Właśnie na przejęcie polskiej firmy LINK, za którą Waberer’s International ma zapłacić łącznie aż 50 mln euro. Wspomniane 32 miliony będą pochodziły z giełdy, natomiast pozostałe 18 milionów znajdzie się bezpośrednio w kapitale firmy.

Nieoficjalnie udało mi się dowiedzieć, że pod węgierskim władaniem LINK zachowa swoją markę oraz logo, a pracownicy firmy zostali już o całym procesie poinformowani. Na dalsze szczegóły trzeba zaś poczekać do jutra, aż otrzymam wiadomości w pełni oficjalne.

waberers_actros_mp4_gigaspace_1845