transfactor3665
Opublikowane 7 Maj, 2017

LINK znowu złożył duże zamówienie na ciągnik siodłowe, tym razem dotyczące 50 nowych Stralisów

iveco_stralis_2017_link

Częstotliwość, z jaką pojawiają się informacje o flotowych zamówieniach w firmie LINK, naprawdę robi wrażenie. Ledwie dwa miesiące po ostatniej takiej wiadomości, dotyczącej 120 egzemplarzy Volva FH 500, teraz pojawiło się już bowiem kolejne doniesienie. Tym razem dotyczy ono ciągników marki Iveco, reprezentujących Stralisa po modernizacji z ubiegłego roku.

LINK zdecydował się na 50 egzemplarzy typu AS440S46T/FP-LT. Mowa tutaj więc o ciągnikach z niskim siodłem, 460-konnym silnikiem o pojemności 11 litrów oraz nową zautomatyzowaną skrzynią biegów Hi-Tronix. Ponadto we wszystkich kabinach znajdziemy klimatyzacje postojowe, dwa pneumatyczne fotele oraz rozkładane stoliki nowego typu, a do tego wszystkiego doszedł szeroki pakiet usług posprzedażnych. Iveco dostarczy tutaj m.in. kontrakt serwisowy obejmujący wymianę elementów eksploatacyjnych, a także usługę konsultowania z poszczególnymi kierowcami wyników zużycia paliwa.

Przy okazji przypomnę, że LINK był jednym z kilku europejskich przewoźników, którzy otrzymali możliwość testowania zmodernizowanego Stralisa jeszcze przed jego premierą. Ten zakup 50 egzemplarzy wydaje się więc w tej sytuacji naturalną decyzją. Więcej na ten temat pisałem tutaj.

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 13 komentarzy

 1. kier napisał(a):

  Ciekawe czy wymieniają tabor czy go powiekszaja. Troszke już tego maja w swoim posiadaniu.

  • pete379 napisał(a):

   Wymieniają bo na zachodzie i u dealerów dużo czarnych używek przybyło. Dartom też “dokupowal”, a na allegro przybywało paryżanek i gam T w charakterystycznych żółtych barwach.

 2. iveco napisał(a):

  podejrzewam że cb radia nadal nie mają na standardowym wyposażeniu i odcięcie na 83

  • Kamil napisał(a):

   Jeśli rzeczywiście będą mieli odcięcie na 83 to lepiej dla ich zdrowia psychicznego, że CB nie będą posiadali …
   Swoją drogą zamawiają dwa fotele pneumatyczne i klimę postojową, a na CB żałują, jeśli rzeczywiście tak jest to jest to dziwne podejście.
   Ale anteny do CB chyba posiadają.

 3. Igor napisał(a):

  Zastanawiające ze zdecydowali się na montaż klimatyzacji postojowej, a jednocześnie zrezygnowali z blendy przeciwsłonecznej.

 4. Paweł Daf napisał(a):

  Coraz więcej firmy Link na drodze tym większe korki! Niech się pochwala czy chociaż CB będą mieć . Kierowcy którzy tam pracują to porażka i współczucie dla nich…

  • riddick204Poley napisał(a):

   Panie pafełku a czy posiadanie CB jest jakimś oznacznikiem z.aj.e.b.i.s.t.o.ś.c.i??? od 8 lat jeżdżę bez cb w ciężarówce ponieważ takich mondrali słuchać się nie da

  • kier napisał(a):

   Korki są własnie przez imbecyli którzy gonią i nie trzymają odległości. Później wjeżdża jeden w drugiego bo nie zdąży w wychamowac i autostrada zamknięta.Ja osobiście nic do tej firmy nie mam. Auta mają nowe,czas pracy przestrzegany, kierowcy mają dietę,i co najważniejsze nie ma kombinacji jak u dziadtransa. A jak ktoś z km lub frachtu musi zapierdalać…. to później cały spocony z nerwów jedzie bo jest zakaz wyprzedzania a na drodze pojawi się jakiś spowalniacz.

 5. MBa napisał(a):

  Wydaje mi się że poprostu tabor wymieniają, nie ma czym się podniecać

 6. Zbyszek napisał(a):

  Blenda przeciwsłoneczna to tak naprawdę gadżet… Wszyscy którzy zainwestowali w firanki, dywaniki itp, wiedzą że po założeniu górnego pasa firanki na przednią szybę -blendy wogóle nie widać..

 7. Vestas napisał(a):

  Zauważyłem Filipie, że od jakiegoś czasu dodajesz mniej artykułów. Ten jest z przed dwóch dni. Wczoraj był dzień roboczy i ani jednego artykułu. Biznes przestał się opłacać?

  • Filip (autor 40ton.net) napisał(a):

   Od poniedziałku rano byłem na testach nowych DAF-ów, stąd ta sytuacja 🙂 Właśnie wracam, więc jutro od rana ruszam do boju.

Odpowiedz