LINK zamówił dziesięć żółtych ciężarówek – miało to uczcić wejście do węgierskiej Grupy Waberer’s

link_partia_żółtych_ciagnikow

Powyżej: zdjęcie, które LINK opublikował na swojej stronie

Jak zapewne wiecie, od minionego lata firma LINK należy do węgierskiej Grupy Waberer’s. Z tej też okazji polski przewoźnik zdecydował się na zamówienie podwójnie ciekawej partii dziesięciu pojazdów.

Rzecz pierwsza to kolor nadwozia. Od kiedy pamiętam LINK zamawiał tylko i wyłącznie ciężarówki w kolorze czarnym, łącząc to z żółtymi dodatkami. Ta partia pojazdów ma jednak kolor żółty, typowy dla firmy Waberer’s. W ten sposób podkreślono więc nowy, polsko-węgierski etap w historii firmy.

Druga sprawa to konfiguracja. Wszystkie dziesięć ciężarówek to Renault Trucks Gamy T. Inaczej jednak, niż w przypadku dotychczasowych zamówień, LINK zdecydował się najwyższe kabiny i mocniejsze silniki. Mamy tutaj więc Renault Trucks T480 High, z płaską podłogą oraz 13-litrowym motorem. Dla porównania, dotychczas LINK zamawiał 11-litrowe wersje o mocy 460 KM, a także kabiny z tunelami silnika.

Jak twierdzi firma LINK, takie żółte zamówienia raczej się nie powtórzą. Nowe pojazdy, z odwróconymi barwami, są bowiem serią limitowaną, mającą uczcić wejście do Grupy Waberer’s.