transfactor3665
Opublikowane 27 Listopad, 2017

LINK zamówił dziesięć żółtych ciężarówek – miało to uczcić wejście do węgierskiej Grupy Waberer’s

link_partia_żółtych_ciagnikow

Powyżej: zdjęcie, które LINK opublikował na swojej stronie

Jak zapewne wiecie, od minionego lata firma LINK należy do węgierskiej Grupy Waberer’s. Z tej też okazji polski przewoźnik zdecydował się na zamówienie podwójnie ciekawej partii dziesięciu pojazdów.

Rzecz pierwsza to kolor nadwozia. Od kiedy pamiętam LINK zamawiał tylko i wyłącznie ciężarówki w kolorze czarnym, łącząc to z żółtymi dodatkami. Ta partia pojazdów ma jednak kolor żółty, typowy dla firmy Waberer’s. W ten sposób podkreślono więc nowy, polsko-węgierski etap w historii firmy.

Druga sprawa to konfiguracja. Wszystkie dziesięć ciężarówek to Renault Trucks Gamy T. Inaczej jednak, niż w przypadku dotychczasowych zamówień, LINK zdecydował się najwyższe kabiny i mocniejsze silniki. Mamy tutaj więc Renault Trucks T480 High, z płaską podłogą oraz 13-litrowym motorem. Dla porównania, dotychczas LINK zamawiał 11-litrowe wersje o mocy 460 KM, a także kabiny z tunelami silnika.

Jak twierdzi firma LINK, takie żółte zamówienia raczej się nie powtórzą. Nowe pojazdy, z odwróconymi barwami, są bowiem serią limitowaną, mającą uczcić wejście do Grupy Waberer’s.

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 10 komentarzy

 1. radas96 napisał(a):

  ale chociaż Waberer’sową tą żółć by zamówili lub w tym jest grubszy przekaz którego jeszcze nie chcą potwierdzać (stary Waberer’s zostanie żółtym Linkiem)

 2. cyc napisał(a):

  Reno to najgorsza ciężarówka na świecie

 3. adrevir napisał(a):

  A ja bardzo sobie chwaliłem jazdę Range T i to w niższej kabinie. Obecnie jeżdżę Actrosem MP4 i z rozrzewnieniem wspominam, jak pięknie pracuje automat z Renowce, za to w Mercedesie szkoda gadać.

  • Tom napisał(a):

   Jeżeli w MP4 automat pracuje fatalnie to albo muszę przejechać się renault-em, albo Cię poniosło

   • Filip (autor 40ton.net) napisał(a):

    Przejedź się Renaultem 😉

    • Kuba napisał(a):

     Jeździłem gama T i podobnie jak przedmowca teraz jeżdżę Mietkiem co do automatu w reno super sprawa działa szybko i płynnieaczkolwiek pod względem np.ogrzewania postojowego,wykończenia wnętrza(reno bardzo “plastikowe” w środku),pozycji za kierownica Mercedes zdecydowanie góruje nad renault,pomimo fleet borda i automatu ktory działa bardzo mozolnie ten model gwiazdy wedlug mnie jest całkiem przyzwoity w porównaniu np z actros-em mp3

 4. Michal napisał(a):

  A zolty to w nagrode czy za kare ? Np: 10 dzioboli dostanie albo 10 wyjatkowych matolow…

 5. tomasz napisał(a):

  Ellertowie zrobili interes zycia ,ze wcisli te kukulcze jajo wabererowi

 6. Wacek napisał(a):

  Mogli okleic na niebiesko, nie musieliby chlopaki flagi wozic za szyba. Biorac pod uwage skale dostaw Volvo, raczej nikt bedzie chcial tym jezdzic.

Odpowiedz