Limitowany Mercedes-Benz „Edition Sprinter” – dwa tysiące egzemplarzy na dwudziestolecie modelu

Exklusiv ausgestattetes Sondermodell zum 20. Geburtstag des Transporter-Bestsellers; Exclusively equipped special model to mark the 20th anniversary of the best-selling van

Wyprodukowanie dziesięciotysięcznego egzemplarza modelu Sprinter Classic to nie jedyny dostawczy jubileusz, jaki może świętować w najbliższych dniach firma Mercedes-Benz Vans. Mamy bowiem rok 2015, co natomiast oznacza, że mija właśnie dokładnie dwadzieścia lat od momentu gdy pierwsze Sprinter w ogóle wyjechały na drogi.

I właśnie z tej okazji niemiecka firma postanowiła przygotować coś specjalnego, mianowicie limitowaną serię samochodów „Edition Sprinter”. W jej ramach można otrzymać kompletnie wyposażony samochodów dostawczy z nadwoziem całkowicie blaszanym lub w częściowo przeszklonej wersji towarowo-osobowej. Na pokładzie czekają między innymi lampy biksenonowe, chromowana atrapa chłodnicy i skórzana kierownica, a do tego nie zabrakło oczywiście jubileuszowych oznaczeń na nadwoziu. A wszystko to w cenie, która pozwoli zaoszczędzić nawet 50 proc. kosztu zakupu dodatkowego wyposażenia.

„Edition Sprinter” dostępny jest w 19 krajach Europy, zaś chętni na niego nabywcy raczej powinni się pośpieszyć – jubileuszowa seria została ograniczona do 2000 egzemplarzy.

Exklusiv ausgestattetes Sondermodell zum 20. Geburtstag des Transporter-Bestsellers; Exclusively equipped special model to mark the 20th anniversary of the best-selling vanExklusiv ausgestattetes Sondermodell zum 20. Geburtstag des Transporter-Bestsellers; Exclusively equipped special model to mark the 20th anniversary of the best-selling van