Limitowany Mercedes-Benz Actros L Driver Exent+ dla polskiego przewoźnika

Driver Exent+ plus to najnowsza limitowana wersja Mercedesa Actrosa. Łącznie zapowiedziano ją w 150 egzemplarzach, a jedna z pierwszych sztuk dotarła już do naszego kraju. Samochód ten został zamówiony przez firmę Mini Heavy Transport z Kutna, a jego dostawą zajął się dealer marki Mercedes-Benz z Grupy Wróbel.

Wersja Driver Exent+ wyróżnia się kilkoma dodatkami zewnętrznymi, a także bogatym wyposażeniem. W tej pierwszej kategorii znajdziemy między innymi szare wstawki na nadwoziu, osłonę przeciwsłoneczną z czterema światłami dalekosiężnymi, ozdobne nakładki na wszystkie cztery koła, czy podświetlane napisy Mercedes-Benz przy wejściu do kabiny. Główny lakier nadwozia można było wybrać we własnym zakresie i firma Mini Heavy Transport zdecydowała się tutaj na kolor ciemno szary. Podobną kolorystykę ma też otrzymać docelowa naczepa, która będzie pojazdem do przewozu ciężarówek. Stąd też niskie zawieszenie ciągnika oraz brak pełnego ospojlerowania za kabiną.

W kwestii wyposażenia znajdziemy na przykład najlepszy wariant reflektorów przednich, bazujący na technologii LED. Świetnie oświetlone jest też wnętrze, mając układ złożony z 138 diód LED, o zmiennej kolorystyce. Poza tym nie zabrakło całego zestawu systemów bezpieczeństwa, lusterek zastępujących kamery, wirtualnego kokpitu oraz układu SoloStar Concept. Jest to więc tak zwana „salonka”, w której po podniesieniu dolnego łóżka ukazuje się wypoczynkowy narożnik i bardzo szeroki stolik. Jeśli natomiast chodzi o źródło napędu, to jest nim jeden z mocniejszych wariantów 12,8-litrowego silnika, o mocy 510 KM.

Wewnątrz pojazdu znajdziemy także kilka ciekawych drobiazgów. Pierwszy z nich jest dedykowany, przenośny ekspres do kawy, który napełnia się kapsułkami i po prostu trzyma nad filiżanką. Dla kierowcy przygotowano też książkę kucharską z daniami z grilla, opatrzoną autografami niemieckiego zespołu muzycznego The BossHoss. Poza tym zainstalowano system mechanicznego ryglowania drzwi bocznych, który dopiero ostatnio został wprowadzony do oferty Mercedesa.

Dodam, że Driver Exent+ to wersja powstała na bazie Actrosa po ostatniej modernizacji, znanego jako Actros L. Model ten otrzymał poprawioną izolację kabiny, obniżoną podstawę fotela, nowe materace i poprawione materiały wewnętrzne. Poza tym wyróżniają go nowe opcje wyposażenia, z których duża część została zawarta właśnie w wariancie Driver Exent+.

Autor zdjęć: Radosław Wojt

Więcej o wersji Driver Exent+: tutaj