Limitowana wersja całego zestawu – Iveco S-Way i naczepa Kässbohrer „Vendéenne Edition”

Powyżej: filmowa prezentacja Vendéenne Edition

Dealerskie wersje limitowane cieszą się w pewnych krajach sporą popularnością. W Szwajcarii słynie z tego jeden z dealerów Renault Trucks, w Niderlandach zdarzają się tego typu DAF-y, a we Francji można spotkać między innymi Scanie serii S, które pomalowano na wzór serii 3. Również we Francji znajdziemy dealera SDVI, który ma już na swoim koncie limitowane wersje Iveco, a teraz stworzył coś podwójnie wyjątkowego.

Dostrzegając duże zainteresowanie tego typu ofertami, zachodniofrancuski dealer SDVI postanowił wprowadzić do oferty cały limitowany zestaw. Składa się na niego nie tylko ciągnik siodłowy Iveco S-Way, ale też naczepa kurtynowa marki Kässbohrer. Oba pojazdy przygotowano w tej samej kolorystyce, łączy wspólnymi dodatkami i tworząc w ten sposób naprawdę atrakcyjną całość.

Limitowany zestaw nosi nazwę Vendéenne Edition, co odwołuje się do departamentu Vendée, w którym siedzibę ma sam dealer oraz większość jego klientów. Stąd też motyw serca na kabinie oraz naczepie, jako że to właśnie serce jest godłem departamentu Vendée. Poza tym SDVI sięgnęło po szaro-złotą kolorystykę, całego zestawu, z takimi dodatkami jak złote emblematy, orurowanie, stopnie wejściowe do kabiny, czy piasty w naczepie. Cały zestaw ustawia się też na aluminiowych felgach, a do tego doszło zmodyfikowane wnętrze.

Środek kabiny również jest szaro-złoty, ze złotymi wstawkami między innymi na kierownicy lub przy schowkach. Przygotowano przy tym specjalny wzór tapicerki, niefabryczne oświetlenie wewnętrzne, a także tak oczywiste detale, jak firanki lub dywaniki.

Wszystko to ma być dostępne bezpośrednio u dealera, w jednej z siedmiu placówek SDVI. Klienci mają pewne możliwości wpływu na konfigurację, choć jedna rzecz została z góry zastrzeżona. Iveco S-Way Vendéenne Edition musi mieć pod kabiną większy, 13-litrowy silnik Cursor 13, zasilany olejem napędowym i rozwijający od 490 do 570 KM.