Limitowana seria Actrosów na 60-lecie ZMPD – wszystkie 60 sztuk będzie miało bogate wyposażenie

actros_zmpd_60_lat_1

Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych, czyli największe polskie stowarzyszenie firm transportowych, świętuje w tym roku 60-lecie działalności. Z tej więc okazji postanowiono przygotować limitowaną serię sześćdziesięciu ciężarówek, przewidzianych właśnie dla firm zrzeszonych w ZMPD.

Twórcą tych pojazdów jest firma Mercedes-Benz, współpracująca z ZMPD już od wielu lat. Wyjątkowość oferty polega zaś na bogatym wyposażeniu oraz dużej ilości usług dodatkowych, które użytkownik dostaje tutaj w standardzie. W ramach limitowanej serii mamy więc ciągnik siodłowy Mercedes-Benz Actros 1845, wyposażony w kabinę BigSpace, system rozpoznawania obiektów w martwym polu, najnowszą generację hamulca awaryjnego, a także telematykę Fleetboard. W ramach tej ostatniej można także liczyć na usługę Mercedes-Benz Uptime, która bada parametry pracy poszczególnych elementów ciężarówki, mogąc z wyprzedzeniem przewidzieć awarię. Do tego dochodzą też opony Michelin X LINE Energy oraz bogaty pakiet wyposażenia od firmy InterRisk. Z zewnątrz limitowane Actrosy rozpoznacie zaś po niebieskim lakierze, srebrnej atrapie chłodnicy oraz jubileuszowych oznaczeniach na drzwiach.

Dodam jeszcze, że pierwszy z omawianych pojazdów trafił już do użytkownika. Ciężarówka ta pojechała do niewielkiej olsztyńskiej firmy PHU Kowal, prowadzonej przez Artura Kowalczyka.

actros_zmpd_60_lat_2