Limitowana Scania serii S w barwach rodem z “trójki” – błękitno-różowe nawiązanie do lat 90-tych

Powyżej: brazylijska wersja “113” z tego artykułu

Dwa lata temu brazylijskie przedstawicielstwo marki Scania zaprezentowało limitowaną wersję o nazwie „113”. Samochód ten nawiązywał do malowania, w którym zadebiutowała na rynku słynna Scania serii 3. Klasyczne barwy prezentowały się na R-ce naprawdę świetnie i aż zazdrość brała, że wersja „113” nie trafi na europejskie drogi.

A jednak, z dwuletnim opóźnieniem i już na bazie kolejnej generacji, błękitno-różowe Scanie zawitają także na nasz kontynent. To zasługa francuskiego przedstawicielstwa marki, które postanowiło uczcić 50-lecie słynnego silnika V8. W oparciu o klasyczne malowanie stworzono serię limitowaną, a pierwszy jej egzemplarz jest już gotowy do wydania.

Zdjęcie pierwowzoru:

Samochód ten powstał na bazie najnowszego modelu S650 Highline. Poza malowaniem z samego początku lat 90-tych oraz obchodzącym urodziny silnikiem, posiada on także zestaw niebanalnych dodatków. Dla przykładu, siodło luzuje się uchwytem, który uformowano w kształcie emblematu V8, a prawa osłona międzyosiowa kryje dedykowany schowek.

Uwagę zwraca też atrapa chłodnicy, która dzięki czarnym elementom doskonale nawiązuje do coraz bardziej kultowej serii 3. To samo można powiedzieć o czarnym otoczeniu firmowego emblematu. W środku znajdziemy natomiast jasno szarą skórę z błękitnymi dodatkami, świetnie zgrywającą się z zewnętrznym malowaniem.

Źródło poniższych zdjęć: Scania Chambéry