Licytacja o kierowców ciężarówek trwa: łącznie 75 tys. euro bonusów na 25 kierowców

W nawiązaniu do tekstów:

Licytacja o kierowców trwa – angielski DHL daje 1500 funtów za przyjście do firmy

Finansowe bonusy za sam fakt zatrudnienia się w firmie dopiero co zyskały duży rozgłos. Była to zasługa wydarzeń z Wielkiej Brytanii, gdzie najpierw Tesco zaczęło wypłacać nowym kierowcom po 1000 euro, a następnie DHL przebił to ofertą 1500 euro.

Okazuje się jednak, że powyższe zjawisko nie kończy się na Wielkiej Brytanii, a kwota 1500 euro nie jest szczytem wydatków. Podobna historia pojawiła się też ostatnio w Belgii, a na każde zatrudnienie ma tam przypadać łącznie 3 tys. euro dopłat.

Z taką propozycją wyszła belgijska firma Xwift, która ma poważny problem ze znalezieniem kierowców oraz utrzymaniem ich w pracy. Dlatego też postanowiono rozdzielić bonusy na nowych oraz dotychczasowych pracowników. 1 tys. euro otrzyma kierowca, który ściągnie do firmy swojego kolegę i namówi go do przedłużenia umowy po 3-miesięcznym okresie próbnym. Ów kolega otrzyma natomiast 2 tys. euro, w ramach bonusu powitalnego.

Wstępnie przewidziano, że powyższe dopłaty obejmą zatrudnienie 25 nowych kierowców. Budżet całego programu to więc 75 tys. euro. Można to przeliczyć na 345 tys. złotych lub po prostu na koszt zakupu fabrycznie nowego ciągnika w budżetowej wersji.