Lepiej wyposażone ciągniki za niższe zużycie paliwa – konkurs w Kawczyński Logistics

Mercedesy Actrosy to w firmie Kawczyński Logistics doskonale znany widok. Jeszcze przed końcem bieżącego roku firma chce mieć 150 egzemplarzy, jednocześnie pozbywając się wszystkich ciężarówek innych marek. Stale przybywa też Actrosów 1845 piątej generacji, które firma odebrała jako pierwsza w kraju.

Mówiąc krótko, mamy tutaj do czynienia z wyjątkowo spójną, a jednocześnie nowoczesną flotą. Ostatnio pojawiły się jednak dwa ciągniki, które mają się na tym tle wyróżniać. Są to Mercedesy Actrosy z nieco bogatszym wyposażeniem, zmienionym wyglądem zewnętrznym i silnikami mocniejszymi o 30 KM. Trafiły one do pracowników z najlepszymi wynikami, a konkretnie do najbardziej ekonomicznego kierowcy jeżdżącego w pojedynkę oraz najbardziej ekonomicznej podwójnej obsady.

Zamówienie dwóch ciągników było poprzedzone konkursem. Trwał on między 1 marca a 30 listopada 2020 roku i bazował na fabrycznym systemie telematycznym Fleetboard. Zadaniem kierowców było osiągnięcie jak najlepszych wyników w zakresie ekonomii jazdy, przekładających się na niskie spalanie oraz optymalne warunki pracy pojazdu. Spośród osób jeżdżących w pojedynkę, najlepiej spisał się Waldemar Wilczyński, mając wynik 9,72 w skali do 10. Najlepszą podwójną obsadą zostali zaś bracia Roman i Andrii Yuskiv z Ukrainy, wspólnie mający wynik 9,75.

Teraz trzej zwycięzcy przesiądą się na rok do Mercedesów Actrosów z kabinami GigaSpace oraz 480-konnymi silnikami. Z zewnątrz ich ciągniki wyróżniły czarne felgi, polakierowane plastiki oraz ciemne atrapy chłodnicy, wzorowane na limitowanych wersjach Edition 1 oraz Edition 2. Na listy wyposażenia wpisano zaś takie elementy, jak reflektory biksenonowe, klimatyzowane fotele, łóżka Premium Comfort, skórzane kierownice, oświetlenie Ambiente, czy klimatyzatory postojowe.

Poza tym wyróżniono też kierowców, którzy nie osiągnęli najlepszych wyników, ale za to odnotowali najlepszą poprawę stylu jazdy w czasie trwania konkursu. W ich przypadku przewidziano nagrody rzeczowe, przekazane przez autoryzowanego dealera marki Mercedes-Benz, firmę Sobiesław Zasada Automotive w Brzozie k/ Bydgoszczy.