transfactor3665
Opublikowane 25 Lipiec, 2017

Legalna sprzedaż paliw wzrosła o nawet 15 proc. – to podobno efekt zaostrzenia polskich przepisów

kontrola_cystern_miedziana_gorka_1

Wiele wskazuje na to, że wzmożona kontrola nad sprzedażą oraz transportem paliw skutecznie uderzyła w nielegalny handel. Jak bowiem wskazują statystyki z ostatnich miesięcy, sprzedaż paliw urosła w Polsce w wyjątkowo szybkim tempie.

Tylko w pierwszym kwartale 2017 roku, w porównaniu do danych z początku 2016 roku, sprzedaż oleju napędowego oraz LPG wzrosła w Polsce o aż 15 proc. Jeśli natomiast chodzi o sprzedaż benzyny, to była ona wyższa o około 5 proc. Skąd natomiast te wyniki? Eksperci nie mają wątpliwości, że chodzi tutaj o przepisy z tak zwanego “pakietu paliwowego”, zwiększające kontrolę nad branża paliwową. Potwierdza to między innymi Polska Organizacja Przemysłu i Handlu Naftowego.

Niemniej nielegalna sprzedaż nadal gdzieś musi się utrzymywać. Ministerstwo Finansów oszacowało bowiem w ubiegłym roku, że aż 30 proc. paliwa eksploatowanego w Polsce pochodzi z nielegalnych źródeł. Tym samym pełnym sukcesem byłby więc wzrost sprzedaży o właśnie 30 proc.

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 9 komentarzy

 1. Tomek napisał(a):

  Ciekawe co na to kolega Gustav?;-)

 2. Mariuszek napisał(a):

  Łajdaki z rządu sami kradno, a ludziom nie dadzo…

 3. Młody_Lisek napisał(a):

  I limuzynamy jezdzo

 4. Adam napisał(a):

  Poczekajmy jeszcze chwile i wzrośnie o te 30%. Co chwilę słychać o rozbiciu jakiegoś gangu paliwowego.

 5. pająk napisał(a):

  cena, cena cena i jeszcze raz cena nie podatki…… bo jak bedą podatki, to cena wzrośnie.. a jak cena wzrośnie będzie szara strefa… więc.. sami rozumiecie

 6. Zbyszek napisał(a):

  To efekt zakupu samochodów przez beneficjentów 500+

 7. Corg napisał(a):

  Odnośnie ostatnich slow: zgodnie z zasadami matematyki jesli 30% paliwa było ze źródeł nielegalnych, to dopiero wzrost sprzedaży paliw ze źródeł legalnych o 43% będzie oznaczał wyeliminowanie obrotu nielegalnego (a nie o 30% jak w tekscie), pozdrawiam

 8. tomi napisał(a):

  brawo Panie Ziobro i oby tak dalej…..

Odpowiedz