rekrutuj 40ton665
Opublikowane 15 Grudzień, 2016

Leasing z ratą zależną od przebiegu w danym miesiącu, mierzonego przez GPS – nowość od Idea Bank

Idea Bank, cieszący się sporą popularnością wśród przedsiębiorców, postanowił wprowadzić nowatorskie rozwiązanie leasingowe. Usługa “Happy Mile”, jako pierwsza tego typu ma świecie, uzależnia raty leasingowe od ilości przejechanych kilometrów, mierząc je dzięki technologii GPS oraz mobilnemu internetowi.

W tym nowym układzie mamy płacić podstawę opłaty leasingowej, a także dodatek od przejechanych kilometrów. Im więcej ich pokonamy, tym więcej zapłacimy, jako że eksploatowany przez nas pojazd więcej straci na wartości. Jeśli natomiast z jakiegoś powodu nasz samochód będzie więcej stał niż jeździł, rata pójdzie znacząco w dół. Co więcej, Idea Bank nie zamierza się tutaj ograniczać jedynie do aut osobowych, ale także chce finansować w ramach “Happy Mile” samochody ciężarowe. Poniżej możemy zobaczyć symulację na bazie popularnego DAF-a XF Euro 6:

ideabank_daf_xf_happy_mile

Już w przyszłym roku usługa “Happy Mile” ma stać się dostępna także w tak zwanym wynajmie długoterminowym, czyli leasingu z wysoką wartością wykupu i wliczonymi kosztami eksploatacji. Następnie, jeśli ten plan się powiedzie, “Happy Mile” mamy zobaczyć także w branży kredytowej, a nawet w cennikach ubezpieczeń komunikacyjnych. Jakby tego było mało, Idea Bank chce w ramach “Happy Mile” także ułatwiać zarządzanie flotą. Oprócz rachunku co miesiąc będzie można bowiem otrzymać także statystyki dotyczące zużycia paliwa, czy też stylu jazdy kierowcy.

Cały pomysł ma związek z bardzo dużym wpływem przebiegu na wartość pojazdu na rynku wtórnym, a jednocześnie może być ciekawą propozycją dla przewoźników, którzy borykają się z sezonowością zleceń, czy też duża rotacją kierowców.

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 3 komentarzy

  1. Maniek napisał(a):

    Proszę nie dajcie się zwieść super ofercie jakich pełno ma idea bank, ko ma tam konto, niedaj Boże kredyt wie o czym mowa, podstawowy chwyt polega na przedstawieniu super oferty z całym pakietem opłat za byle co, i ubezpieczeń od wszystkiego, ogólnie cała branża bazuje na niewiedzy i nieznajomości czytania umów pisanych językiem prawniczym ale Idea wykorzystuje to bez litosnie, co sprowadza się do tego że negocjujesz umowę a i tak podpisujesz nieco kosmetyczie inna

  2. 64_qam napisał(a):

    Ciekawe jak ogarną sprawę w przypadku gdy GPS w tajemniczy sposób będzie tracił zasięg…

  3. mtechgps.pl napisał(a):

    GPS będzie tracił zasięg, ale to nie zmienia niczego. Majstersztykiem są reklamy tej oferty, choć sama oferta aż tak rewolucyjna nie jest a w dodatku bardzo, bardzo droga.

Odpowiedz