Ładunek sera skradziony w czasie weekendowej pauzy – złodzieje wynieśli 230 kg

Parkingowi złodzieje znowu pokazali, że z żadnym ładunkiem nie można czuć się w pełni bezpiecznie. Tym razem łupem padło 230 kilogramów sera, które wyniesiono z ciężarówki w czasie weekendowego postoju.

Kradzież miała między godziną 21 w sobotę a 3 nad ranem w poniedziałek, na parkingu Sötern przy niemieckiej autostradzie A62 w kierunku Kaiserslautern. Wszystko wskazuje też na to, że złodzieje przyjechali na miejsce większym samochodem dostawczym, dokonując czasochłonnego przeładunku. 230 kilogramów sera to bowiem towar o sporej objętości, mogący mieć formę na przykład setki 40-centymetrowych kręgów.

Niestety, na tym jakiekolwiek ustalenia się kończą. Policja prosi więc o pomoc wszelkich świadków, którzy widzieli na wskazanym parkingu podejrzane pojazdy. Dochodzenie w sprawie prowadzi Polizeiinspektion Nordsaarland.


Zdjęcie nie jest bezpośrednio związane z omawianą sytuacją i pochodzi ze starszego artykułu: Zuchwała kradzież ładunku z polskiej ciężarówki – złodzieje wycięli dziurę w tylnych drzwiach naczepy