rekrutuj 40ton665
Opublikowane 26 Lipiec, 2017

Ładunek ciasta urósł i zaczął wylewać się z kontenera na jezdnię – wszystko przez wysokie temperatury

Kontynuując “sezon ogórkowy”, przyjrzymy się teraz bardzo dziwnemu zdarzeniu ze Stanów Zjednoczonych. W stanie Washington doszło bowiem do sytuacji, w której ładunek ciasta gwałtownie urósł, wylewając się z ciężarówki wprost na jezdnię.

Wszystko wydarzyło się 24 lipca, w czasie popołudniowych godzin szczytu, nieopodal miasta Tacoma. Autostradą I-5 jechała wówczas ciężarówka z otwartym kontenerem, załadowanym “odpadami piekarniczymi”. Były to ogromne ilości resztek ciasta, przeznaczone do przetworzenia na zwierzęcą karmę. Problem natomiast w tym, że ciasto – jak na ciasto przystało – zaczęło rosnąc pod wpływem zbyt wysokiej temperatury.

Trzeba tutaj zaznaczyć, że stan Washington, położony na północnym zachodzie kraju, jest miejscem raczej chłodnym. Dlatego też wożenie tam ciasta w otwartym kontenerze jest zazwyczaj możliwe. W tym roku Washington został jednak nawiedzony przez upały, podnoszące temperaturę do 30 stopni. Dlatego też wnętrze kontenera szybko się nagrzało, ciasto zaczęło zwiększać swoją objętość i w pewnym momencie wylało się na autostradę.

Kiedy kierowca zauważył wyciekający z kontenera ładunek, zatrzymał się na poboczu i wezwał pomoc. Na miejscu pojawiła się policja, która zabezpieczyła miejsce postoju ciężarówki, natomiast ekipa sprzątająca w ciągu godziny uprzątnęła nadmiar ciasta.

Zdjęcie opublikowane przez lokalną policjantkę:

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 7 komentarzy

 1. Gorące tłoki napisał(a):

  Nie trudno teraz sobie wyobrazić skąd nam tak tyłki rosną karmi tym syfem zwierzęta zwierzak tracą do uboju ale związki chemiczne w mięsie pozostają później tracą to na stoły i tylska rosną a ginekolodzy się dziwią ze potwory rosną

 2. koziol napisał(a):

  W godzinę wszystko posprzątali,Niemcom zajęło by to jakies pól dnia.

 3. Użytkownik* napisał(a):

  Witam. Jak to jest z kolei z transportem/przewozem ‘padliny zwierzęcej’ w otwartych kontenerach w godzinach porannych, południowych i południowych. Jakie mamy przepisy i dlaczego takie odpady są transportowane przy temperaturach wahających się między 15 a 30 stopni celcjusza ? Rozumiem, że załadunki u rolnika mogą się odbywać w godzinach gdy gospodarz pracuje przy zwierzętach w godzinach raczej podczas dnia ale bez przesady tak wali z tych kontenerów że sie w głowie nie miesci.

 4. Gorące tłoki napisał(a):

  Bbbbbbhhhhhhaaaaa. A od kiedy to się zwierzęta się karmi drożdżami !

 5. Zzzzz napisał(a):

  To zyje!!!
  A na serio, to nie mogli z tego zrobic jakis bolek? Ciasto jako odpady? Tak wyglada wspolczesny przemysl spozywczy

Odpowiedz