Łącznie aż 1725 litrów pojemności zbiorników paliwa w litewskiej chłodni wiozącej polski ładunek

volvo_1725_litrow_1

Białe Volvo FH ze wszystkim świetnie znanej firmy transportowej po raz kolejny stało się bohaterem komunikatu Inspekcji Transportu Drogowego. Litewski zestaw, wywożący ładunek  z naszego kraju, w kierunku Danii, okazał się mieć zbyt dużą pojemność wszystkich zbiorników paliwa, zaś o szczegółach przeczytacie poniżej, w komunikacie przygotowanym przez WITD Poznań.

15 lipca 2016 r. inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Poznaniu Oddział Piła wykonując czynności kontrolne na obwodnicy miasta Piły zatrzymali do kontroli zespół pojazdów, składający się z ciągnika siodłowego i naczepy – chłodni, należący do litewskiego przewoźnika.

Kierowcy będący obywatelami Ukrainy wykonywali transport międzynarodowy ładunku pobranego w Bydgoszczy i przeznaczonego do Danii. Podczas kontroli dokonano oględzin pojazdów, a w tym zbiorników na paliwo zamontowanych na stałe i podłączonych do jednostek napędowych. Oględziny zbiorników wykazały, że znajdował się w nich olej napędowy (według umowy ADR UN 1202 paliwo do silników Diesla), a ich całkowita pojemność wynosiła 1725 litrów. Zgodnie z przepisami Umowy ADR całkowita pojemność zbiorników zamontowanych na jednostkę transportową może wynosić 1500 litrów. W związku z tym inspektorzy stwierdzili wykonywanie przewozu towaru niebezpiecznego pojazdem wyposażonym w zbiorniki paliwa o łącznej pojemności przekraczającej maksymalną pojemność określoną w ADR dla jednostki transportowej. Wobec przewoźnika wszczęte zostanie więc postępowanie administracyjne zagrożone wydaniem decyzji o nałożeniu kary w wysokości 2.000,00 zł.

volvo_1725_litrow_2 volvo_1725_litrow_3 volvo_1725_litrow_4