Kupując Iveco firmy dostaną dostęp do giełdy ładunków lub do syntetycznego paliwa

Iveco regularnie informuje o zawarciu nowych współpracy. Najnowsze pozycje na liście włoskich partnerów to Alpega Group oraz Eni, a w tle obu przedsięwzięć wymienia się ekologię.

W ramach współpracy z Alpega Group, Iveco wprowadziło nowatorską ofertą dla klientów ze swoich dwóch najważniejszych rynków. Mowa tutaj o Hiszpanii oraz Włoszech, gdzie każdy klient decydujący się na ciężarówki marki Iveco ma otrzymać promocyjny dostęp do dwóch giełd transportowych Teleroute oraz Wtransnet, należących właśnie do Alpega Group. W ten sposób producent pojazdów chce zachęcić swoich klientów do szukania nowych źródeł ładunków. Jaki natomiast ma to związek z ekologią? Iveco tłumaczy to w prosty sposób – im mniej pustych przebiegów, tym bardziej ekologiczny jest transport.

Eni to natomiast dostawca paliw altenatywnych, takich jak wodór, biogaz, a także HVO, czyli ekologiczny, syntetyczny olej napędowy, przeznaczony dla silników diesla i wytwarzany na przykład z odpadów. Właśnie to ostatnie paliwo ma teraz leżeć w kręgu zainteresowania Iveco, jako stosunkowo proste do wdrożenia, choć niestety bardzo trudne w zakupie. I stąd też podpisanie listu intencyjnego z Eni, w ramach którego firma ma dostarczać w przyszłości HVO dla właskich posiadaczy ciężarówek marki Iveco. Przewoźnicy utrzymaliby więc uproszczony dostęp do tego paliwa, za sprawą biorafinerii Eni działających w Wenecji i na Sycylii. Tymczasem środowisko naturalne skorzystałoby z nawet 90-procentowego ograniczenia emisji CO2, zapewnianego przy spalaniu HVO.

Więcej na temat HVO: Przewoźnicy płacą po 60 centów więcej za ekologiczne paliwo – HVO znajduje klientów