Kultowe „GTA V” na nadwoziu i w kabinie Scanii 560S – nowość w Repiński Transport

„Grand Theft Auto V” pozostaje jedną z najpopularniejszych gier komputerowych na świecie. Tylko według danych z ubiegłego miesiąca, średnio uruchamia ją ponad 90 tys. osób na każdą godzinę! Choć więc od premiery tego tytułu upłynęło już 11 lat, właśnie został on uwieczniony na nowym projekcie, w postaci ciągnika siodłowego z firmy Repiński Transport.

Sceny z kultowej już gry zostały przeniesione na nową Scanię 560S Super Highline. Malunki pokryły oba boki kabiny, a także górną część atrapy chłodnicy, mając styl charakterystyczny dla gier z serii „Grand Theft Auto”. Ponadto połączono to z kontrastową, biało-zieloną kolorystyką, a także z kilkoma tuningowymi dodatkami. Wśród tych ostatnich jest między innymi powiększona osłona przeciwsłoneczna, dodatkowa osłona podszybia, lakierowane trąby pneumatyczne, czy nakładki na reflektory.

Wygląd zewnętrzny znalazł swoje przedłużenie w środku kabiny. Również i tam pojawiły się zielone dodatki, a na pokrywach górnych schowków – zarówno tych umieszczonych nad szybą, jak i tych zamontowanych nad łóżkiem – widnieją sceny z „Grand Theft Auto V”. Za wykonanie elementów tapicerskich odpowiadał warsztat Tap-Car z Żukowa.

Prace nad prezentowanym pojazdem pochłonęły około sześciu miesięcy, kończąc się uroczystą prezentacją z minionej soboty. Odbyła się ona w towarzystwie helikoptera z firmy Son.Pol, by nawiązać w ten sposób do śmigłowców wymalowanych w kabinie i na schowkach. A teraz ciągnik czeka po prostu praca, która odbędzie się w transporcie międzynarodowym. Pojazd dołączy przy tym do wielu innych projektów z floty Repiński Transport, takich jak chociażby Scania R590 Highline „Dywizjon 303”.

Autorem wybranych zdjęć jest Paweł Tobolski, Paul’s Trucks.